«Τεσσάρα» και τέταρτη θέση η Αναγέννηση

Η «Α» πήρε με άνεση το τρίποντο της νίκης στο Λουτρότοπο επί του ΠΑΣ Κομμένου και εκμεταλλευόμενη τα στραβοπατήματα των αντιπάλων της ανέβηκε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η Αναγέννηση με νέα πρόσωπα στην 11άδα της, αφού ξεκίνησαν βασικοί αρκετοί από τους ποδοσφαιριστές που απέκτησε τη χειμερινή μεταγραφική περίοδο, έδειξε από νωρίς τις επιθετικές αρετές της. Μόλις στο 5ο λεπτό ο Κολιός με κοντινή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ, όμως δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά έκανε το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απαντήσουν, όμως στο 20' η κεφαλιά του Κατσούλη δεν είχε θετική κατάληξη, ενώ ένα λεπτό μετά ο Βασιλείου ανάγκασε τον Κόπανο να αποκρούσει ενστικτωδώς το σουτ του. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο καλές στιγμές με τον Γιώργο Νταλάκα, με ένα μακρινό σουτ και μία απευθείας εκτέλεση φάουλ, οι οποίες πέρασαν ελάχιστα άουτ, για να φτάσουμε στο 36ο λεπτό, όταν από πάσα του Κολιού ο Γκαρτζώνης από πλάγια θέση σημείωσε το 0-2, ανοίγοντας λογαριασμό με τη νέα του ομάδα. Στο 39' ο Κόπανος είχε και νέα επέμβαση σε προβολή του Κολιού.

Στο β' ημίχρονο η Αναγέννηση κατάφερε να καθαρίσει το παιχνίδι στο 49ο λεπτό, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Νταλάκα, ο Τσάκαλος με κεφαλιά πέτυχε το 0-3. Στο 56' ο Βασιλείου με δυνατό σουτ ανάγκασε τον Κόπανο σε νέα δύσκολη επέμβαση, ενώ στο 83' ο Κόπανος είπε "όχι" και στον Παπακίτσο από θέση τετ-α-τετ. Στη συνέχεια ο Νταλάκας είχε μία καλή εκτέλεση φάουλ, ενώ στο 88' ο Νταλάκας που έψαξε το γκολ στο σημερινό παιχνίδι, με σουτ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κόπανο, ο οποίος ήταν ο καλύτερος παίχτης του ΠΑΣ Κομμένου, παρόλο που δέχθηκε τέσσερα τέρματα. Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 89ο λεπτό με καρφωτή κεφαλιά ο Μανοδήμος, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Νταλάκα.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Παπαμιχαήλ Αποστόλης - Λάμπρου Χάρης

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης): Κόπανος, Μπουτέτσιος, Τζοβάνος, Κοντογιάννης, Πανακούλιας (59' Κοσμάς Ν.), Σταμάτης (46' Παππάς), Λάμπρος, Τσίνας (65' Παπαχρήστος), Νάτσιος, Κατσούλης, Κοσμάς (78' Σπύρου)

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Βαρέλης, Αβραμίδης, Μανοδήμος, Τσιφλίδης, Παπαχρηστάκης, Βασιλείου, Τσάκαλος (78' Δήμος), Νταλάκας Γ-Α. (65' Σταύρου), Γκαρτζώνης (83' Παπαγιάννης), Νταλάκας Γ-Δ., Κολιός (73' Παπακίτσος)