Συνέχισε με νίκη η Καμπή

Δύσκολα επικράτησε της Ολυμπιάδας η Καμπή με 2-1, σε ένα δυνατό ματς με εντάσεις.

Οι δυο ομάδες ήθελαν τη νίκη για να κάνουν ένα βήμα προς την είσοδο τους στα μπαράζ ανόδου στην Α' κατηγορία. Στο 2ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι, με το Γεωργάκη να έχει φάουλ που πέρασε λίγο άουτ. Η Καμπή ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στην πρώτη της φάση, όταν μετά από φάουλ του Πουλιάνου, ο Λάμπρου έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ, από το οποίο ο Μουστακλής με κεφαλιά, έγραψε το 1-0. Στο 25ο λεπτό οι δύο ομάδες είχαν από μία πολύ καλή στιγμή, με το Μαργώνη για την Ολυμπιάδα να εκτελεί φάουλ που αποσόβησε ο Σταμούλης, και τον Cjapi για την Καμπή να αστοχεί από κοντά. Δύο λεπτά μετά νέα φάση για τους γηπεδούχους, με τον Πουλιάνο από σέντρα του Καρρά, να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά. Στο 35ο λεπτό, ο Μαργώνης εκτέλεσε νέο φάουλ, με τον έμπειρο Σταμούλη να θυμάται τα νιάτα του και να κάνει δύσκολη επέμβαση. Από το κόρνερ, ο Τσώλης πήρε την κεφαλιά στέλνοντας όμως την μπάλα λίγο άουτ. Οι φάσεις διαδέχονταν η μία την άλλη στις δύο εστίες, και στο 40', ο Βλάρας αυτή τη φορά για την Καμπή αστόχησε από καλή θέση. Τελικά, ο φορ της ομάδας της Καμπής, Μουστακλής, έδωσε τη λύση για δεύτερη φορά, όταν ξέφυγε από τον προσωπικό του αντίπαλο, και κεραυνοβόλησε το Λάμπρου, που δεν μπόρεσε παρά την προσπάθειά του να αποσοβήσει το 2-0.

Στην επανάληψη, παρά το γκολ που δέχτηκε στο τέλος, η Αγία Παρασκευή δεν έδειξε διατεθειμένη να καταθέσει τα όπλα, και ξαναμπήκε στο παιχνίδι στο 62', όταν ο έμπειρος Πάνου, πήρε το ριμπάουντ από απόκρουση του Σταμούλη και έγραψε το 2-1, ενώ λίγο προηγουμένως, ο Παπασπύρου είχε χάσει την ευκαιρία να τελειώσει το ματς για την ομάδα του. Στο 68ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα για πέναλτι, ενώ στο 70ο λεπτό, στην τελευταία πολύ καλή φάση του αγώνα, ο Μαργώνης και πάλι εκτέλεσε φάουλ, όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ, με το 2-1 να παραμένει, και την ΑΕ Καμπής να παίρνει μεγάλη νίκη απέναντι στην Ολυμπιάδα, που ισχυροποιήθηκε πολύ το χειμώνα.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Κυριακου Χρήστος - Παπαμιχαήλ Αποστόλης

ΑΕ Καμπής (Σαραντάρης) : Σταμούλης, Καρράς, Σαραντάρης, Ντούπης, Θεοδώρου, Παπασπύρου (90' Μαγγίνας), Βλάρας, Λάκκας, Μουστακλής (85' Καραπάνος), Πουλιάνος (60' Mαγγιώρος), Cjapi

Ολυμπιάς Αγίας Παρασκευής (Μαργώνης Κ.) : Λάμπρου, Μήτσιος, Σωτηρίου (46' Πάνου), Κατέρος, Τσώλης, Τζελιλάι Λ., Γεωργάκης, Κραμπής, Μαργώνης Ακ. (85' Μαγώνης Κ.), Δήμος (75' Τζελιλάι Τζ.), Χάρος