Στον τελικό του Κυπέλλου ο Εθνικός Φιλιππιάδας

Ο Εθνικός, στον επαναληπτικό της νίκης με 1-0 επί του Απόλλων Πάργας στη Φιλιππιάδα, δεν συνάντησε ιδιαίτερη δυσκολία και κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του Κυπέλλου.

Ο Εθνικός κατάφερε να προηγηθεί με 0-2, χάρη σε δύο γκολ του Καραγκούνη στο 15ο και στο 35ο λεπτό, με τον Βέκιο λίγα λεπτά αργότερα να μειώνει σε 1-2. Στο β' ημίχρονο, η ομάδα της Πάργας μπήκε με τον ίδιο ρυθμό που τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, και στο 55' ο Βάσιος έκανε το 2-2, φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια. Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε όμως για πολύ, καθώς δευτερόλεπτα αργότερα, ο Εθνικός κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παπαρούνης, δίνοντας ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να ισοφαρίσουν και πάλι, όμως στο 70' ο Ντούσκας σκόραρε, διαμορφώνοντας το τελικό 2-4, με την ομάδα της Φιλιππιάδας να παίρνει την πρόκριση στον τελικό με συνολικό σκορ 5-2.

Στον τελικό, ο Εθνικός Φιλιππιάδας θα αντιμετωπίσει τον Τηλυκράτη Λευκάδας, ο οποίος προκρίθηκε με νίκη 3-1 στη Λευκάδα και ήττα με 2-1 στο Καναλάκι από τον Αχέρων.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Λάππας): Μολώνης, Ντανάι, Παπαρούνης, Γατσέλος, Χρήστου, Καραγκούνης, Μανιώτης (80΄ Ευαγγέλου), Ντούσκας, Χαριτόπουλος (60΄Τσάπι), Σιώρος (75΄Σαραντάρης), Κούσης