Στη β' φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ η Δόξα

Στη β' φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Άρτας προκρίθηκε η ομάδα της Δόξας.

Στο παιχνίδι που διεξήχθη χθες το απόγευμα στο Νεοχώρι, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να σκοράρουν σε ένα κρίσιμο χρονικά σημείο, με τον Τάγκα με κεφαλιά στο 42ο λεπτό να κάνει το 0-1. Μάλιστα οι παίκτες της Δόξας κατάφεραν να κάνουν δύο τα τέρματα τους στο 67', με πλασέ του Τσούμαλη. Οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στο παιχνίδι στο 72', με τον Κωσταδήμα να πλασάρει μέσα από την περιοχή και να μειώνει σε 1-2. Στο 74' ο Βασιλάκης ανατράπηκε, όμως ο Τάτσης από την άσπρη βούλα δεν κατάφερε να νικήσει τον Γιαννούλη που κράτησε την ομάδα του στο παιχνίδι, χωρίς όμως οι συμπαίκτες του στα επόμενα λεπτά, να καταφέρουν να ισοφαρίσουν και να στείλουν το ματς στην παράταση.

Για την επόμενη φάση, η Δόξα θα αντιμετωπίσει το προσεχές Σάββατο (16/9, 16:30) εκτός έδρας την ΑΕ Ξηροβουνίου.

Διαιτητής: Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί: Νικολάου Βαγγέλης - Γκόκα Κατερίνα

Παρατηρητής διαιτησίας: Μπουντούρης Γιάννης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος): Γιαννούλης, Κοστρένι (70' Βέλο), Κολιογιάννης, Τολιάκης, Νάτσιος, Στόγια (50' Ανδρέας), Αρτέμης (50' Δήμου), Βούλγαρης, Πάνος (76' Φάκος), Κωσταδήμας, Τσέλα

Δόξα Άρτας (Γεωργίου Π.): Παππάς, Βελαέτης, Σφήκας, Χαϊντάρι, Στέργιος, Στασινούλας, Τάγκας (79' Βαγγέλης), Τάτσης, Τσούμαλης, Βασιλάκης, Πολύζος (51' Μπιλιάλης)