Πρώτη νίκη για τους νεαρούς της Άρτα 2004

Με 2-0 επικράτησαν στο δεύτερο τους παιχνίδι σε ανδρικό επίπεδο, οι νεαροί της Άρτα 2004.

Μπορεί στο πρώτο παιχνίδι τους σε ανδρικό επίπεδο, οι νεαροί παίκτες της Άρτα 2004 (να υπενθυμίσουμε ότι πρόκειται για ομάδα χωρίς ενήλικο παίκτη), να γνώρισαν βαριά ήττα από την ΑΕΚΠ, όμως σήμερα κόντρα στην ομάδα της Ακροποταμιάς κατάφεραν να επικρατήσουν με 2-0. Στο 20ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη φάση με τον Τσόγκα να βρίσκεται σε θέση τετ α τετ όμως να νικιέται από τον Τζουμανίκα, ενώ ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά μετά, βρέθηκε εκ νέου σε καλή θέση όμως ήταν άστοχος.

Στην επανάληψη, οι νεαροί ήταν πιο εύστοχοι και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 51ο λεπτό, όταν ο Παπαηλίας εκτέλεσε φάουλ διαγώνια, ο Σωτηρίου πετάχτηκε στην πλάτη της άμυνας και με ωραίο πλασέ κρέμασε τον Τζουμανίκα για το 1-0. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 80ο λεπτό, με το Νάνο να επιχειρεί σέντρα σουτ και την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Ακράτητου για το 2-0, που δεν άλλαξε μέχρι τη λήξη.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Βασίλα Φωτεινή - Κούσουλας Γιώργος

Άρτα 2004 (Χρήστου) : Πανούτσος, Τσίκος, Παπαηλίας, Νάσης, Νάνος Αν., Κωσταβασίλης, Ευσταθίου (71' Βίτσιος), Τσόγκας, Μπασιαδήμας, Παππάς, Σωτηρίου

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Κοντογιάννης, Σεϊμένης, Καραχάλιος, Σμύρης, Γρίβας, Λούλο, Μπίτζος, Κρίκας, Αγγέλης, Τζουβάρας (25' λ.τρ. Μπακόλας)