Πρώτη νίκη για τον Πρωτέα εντός έδρας με Κιλκίς

Σεφτέ στις νίκες στο πρωτάθλημα της Α2 για τον Πρωτέα, ο οποίος επικράτησε στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του (τα πρώτα δύο ήταν εκτός), του ΓΑΣ Κιλκίς με σκορ 26-24.

Ο Πρωτέας ξεκίνησε μουδιασμένα το παιχνίδι, όμως μετά το πρώτο δεκάλεπτο ξύπνησε και με ένα εντυπωσιακό σερί 11-3, πήγε με το ευρύ 13-6 στα αποδυτήρια. Στα μισά του β' μέρους το Κιλκίς έκανε την αντεπίθεση του, και μείωσε αρχικά στα τρία γκολ στο 50', ενώ κατάφερε να ισοφαρίσει λίγα λεπτά πριν το τέλος. Όμως τελικά ο Πρωτέας ξαναπήρε το προβάδισμα στο σκορ και έφτασε στη νίκη με σκορ 26-24, την οποία παραλίγο να χάσει μέσα από τα χέρια του. Για τον Πρωτέα σε μεγάλα κέφια ήταν ο Βουγιάνοβιτς που πέτυχε 10 τέρματα!

Διαιτητές: Χασκής – Ζήσης

Πεντάλεπτα: 0-2, 2-3, 4-4, 7-4, 11-4, 13-6 (ημχ.), 15-9, 17-11, 19-15, 22-19, 24-22, 26-24

Δίλεπτα: 6-6  Πέναλτι: 7/7-3/3

Πρωτέας Άρτας (Τσέλιος): Τσούλος, Π. Τσέλιος 5, Μπισκανάκης, Ρίζος, Ντάλας 1, Σκανδάλης 4, Ν. Τσέλιος 2, Γεωργάκης, Γ. Τσέλιος, Βουρλόκας, Μπίζγκα, Λάππας 1, Κίτσος 1, Βουγιάνοβιτς 10, Τσάκαλος 2

ΓΑΣ Κιλκίς (Λαζαρίδης): Δεληγιάννης 4, Δούγιας 5, Αν. Μαυρόπουλος 1, Κεσίδης 6, Ραζάκιας, Γιαβασίδης 2, Καραβασίλης, Στ. Ψαχουρίδης 1, Αναστασιάδης, Τοκατζόγλου 1, Κοβλακάς, Βαφειάδης, Ψαρράς, Χρ. Μαυρόπουλος 4, Αρ. Ψαχουρίδης, Μιχαηλίδης