Πρώτη νίκη για Ακροποταμιά

Την πρώτη του νίκη πέτυχε ο Ακράτητος Ακροποταμιάς, επικρατώντας των Ρακούν, με 3-1.

Την πρώτη του νίκη στο Πρωτάθλημα πέτυχε ο Ακράτητος Ακροποταμιάς, πιάνοντας στη βαθμολογία το χτεσινό του αντίπαλο ΑΣ Ρακούν, που έχει επίσης 5 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι έψαξαν στο συγκεκριμένο ματς το τρίποντο και το κατέκτησαν έχοντας περισσότερες φάσεις για γκολ. Το 1-0 πέτυχε στο 20ο λεπτό ο Τζινέρης, για τους γηπεδούχους, με ωραίο μακρινό σουτ, με τον ίδιο παίχτη να έχει ακόμα ένα καλό σουτ λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, με την μπάλα όμως να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

Τα Ρακούν ευτύχησαν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα, με το Σακκά να εκμεταλλεύεται κακή συνεννόηση της άμυνας με τον Τζουμανίκα, και δε δυσκολεύτηκε από κοντά να γράψει το 1-1. Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν από το γκολ της ισοφάρισης, και έφτασαν εκ νέου στο προβάδισμα, όταν ο Κρίκας με προσωπική ενέργεια κέρδισε πέναλτι από το Δήμο, το οποίο και εκτέλεσε εύστοχα ο ίδιος για το 2-1. Ο Κρίκας από σκόρερ, έγινε δημιουργός του τρίτου γκολ, όταν έβγαλε μπαλιά στο δεύτερο δοκάρι, και ο Βαγγελής με προβολή έγραψε το τελικό 3-1, για τον Ακράτητο.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Στούπας Χρήστος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Ζάμπας (67' Πλεύρης), Μπίτζος, Τατσιόπουλος (58' Μπακόλας), Σμύρης, Κοσμάς, Γρίβας, Κώστας (78' Τζουβάρας), Κρίκας, Βαγγελής, Τζινέρης

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Ζήσης, Δήμος, Μόσιαλος, Τυρολόγος (77' Καραγκούνης), Μάνδαλος, Σακκάς, Μαρκοστάμος (65' Γαλανός), Καλατζής, Παλιούρας (88' Γκαρτζονίκας), Γεωργούλας