Πρεμιέρα με «διπλό» η Μέλισσα

Η ΑΕΜ Μέλισσα ξεκίνησε χθες το πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣ Άρτας με "διπλό", καθώς νίκησε 3-0 στην έδρα του Παναγροτικού.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη τους μεγάλη στιγμή στο 20', με τον Σιδηρόπουλο από θέση τετ-α-τετ να μην μπορεί να νικήσει τον Στάθη Δ. Γείτονα. Στο 25' σουτ του Αλέξανδρου Κούση έξω από την περιοχή, πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Παναγροτικού. Το σκορ τελικά για τη Μέλισσα άνοιξε στο 35ο λεπτό ο Σιδηρόπουλος, με σουτ αφού έκανε πρώτα το κοντρόλ από σέντρα του Κότσιαλου. Μάλιστα στο 37' οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους, όταν ο δραστήριος Κότσιαλος (έχασε και ευκαιρία να σκοράρει) έκλεψε τη μπάλα έξω από την περιοχή, πάσαρε στον Μανιώτη και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει το 0-2.

Στην επανάληψη η Μέλισσα κατάφερε να πετύχει και τρίτο τέρμα στο 86', με τον Ναπολέων Αράπη να εκμεταλλεύεται αδράνεια της άμυνας και με πλασέ να πετυχαίνει το 0-3.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Κοσίνας Βαγγέλης - Μουσούντας Σταύρος

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος): Γείτονας Ε.Δ., Κοντογιάννης, Μπαλλιας, Γείτονας Ε.Β., Θεοδώρου Ι., Θεοδώρου Ε., Γεωργάρας (75' Μυφταράι), Σακαγιάννης, Μαυρομάτης, Χαλάστρας (60' Μένα), Λάζαρος Π.

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης): Νικολάου, Γεωργούλας (60' Κακοχρήστος), Κούσης Απ., Καλαμπόκης, Τσιάτσος, Μανιώτης (60' Δράκος), Σαγάνης, Κωσταδήμας (72' Μήτσιος), Κότσιαλος (76' Αράπης), Σιδηρόπουλος, Κούσης Αλ.