Πέρασε από το "Γ. Γιολδάσης" η ΑΕ Καμπής

Με 0-2, πέρασε από την έδρας της Δόξας η ΑΕ Καμπής.

Άλωσε το "Γεώργιος Γιολδάσης" η ΑΕ Καμπής, αφήνοντας τη γηπεδούχο Δόξα, στην επικίνδυνη ζώνη των μπαράζ παραμονής στην κατηγορία. Η κατοχή ήταν μοιρασμένη στο πρώτο μέρος, με τους φιλοξενούμενους να προειδοποιούν με γκολ στο 10ο λεπτό, με το Λάκκα να αστοχεί σε κεφαλιά που επιχείρησε, ωστόσο δέκα λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης κατάφερε να σκοράρει, όταν από μπαλιά του Παππά, με πλασέ έγραψε το 0-1. Η Δόξα αντεπιτέθηκε ψάχνοντας την ισοφάριση, και μέχρι το ημίωρο είχε δύο σουτ των Βασιλάκη και Τσούμαλη που έφυγαν λίγο άουτ. Στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους, οι γηπεδούχοι πίεσαν για ένα γκολ, έχοντας συνεχόμενες στημένες φάσεις, κλείνοντας την Καμπή στα καρέ της, όμως οι προσπάθειες απέβησαν άκαρπες.

Στο δεύτερο μέρος, η Δόξα είχε την μεγαλύτερή της ευκαιρία να φέρει το ματς στην ισοπαλία, όταν ο Στασινούλας που μόλις είχε περάσει στο ματς, είχε πολύ καλό σουτ που σταμάτησε όμως στο δοκάρι του Σταμούλη. Ότι δεν πέτυχαν οι γηπεδούχοι το κατάφερε η ΑΕ Καμπής δέκα λεπτά μετά, σημειώνοντας δεύτερο τέρμα, και τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι. Συγκεκριμένα, έπειτα από κόντρα επίθεση, η μπάλα έφτασε στο Μουστακλή που με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, έγραψε το τελικό 0-2. Το γκολ αυτό έκοψε τα πόδια των γηπεδούχων, που παρά τις προσπάθειές τους στον υπολειπόμενο χρόνο, για ένα γκολ, δεν τα κατάφεραν, γνωρίζοντας ακόμα μία ήττα, και παραμένοντας στις τελευταίες θέσεις.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Κοσίνας Βαγγέλης - Σιατής Κων/νος

Δόξα Άρτας (Παπαντζίκος) : Βαγγέλης, Βελάετης, Σφήκας, Μπιλιάλης, Στέργιος (65' Παπαχρήστος), Νάσης, Τσούμαλης (78' Τάγκας), Αρτέμης, Πεσλής (71' Πατσαβούρας), Βασιλάκης, Τάτσης (58' Στασινούλας)

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Σταμούλης, Στέργιος, Παππάς, Ντούπης, Μπέτσας, Καρράς (78' Βασιλείου), Βλάρας (67' Καραβασιλείου), Λάκκας, Μουστακλής, Τζούκας (56' Ζαχαρης), Μπεζεβέγκης