Πεντάρα επί του ΑΟΦ για το Κορφοβούνι

Εύκολη νίκη πέτυχε επί του ΑΟΦ ο ΑΟ Κορφοβουνίου, με σκορ 1-5.

Εύκολο απόγευμα είχε ο ΑΟ Κορφοβουνίου, που δε δυσκολεύτηκε να σημειώσει πέντε τέρματα, και να επικρατήσει του ΑΟ Φιλιππιάδας με 1-5. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν στο γήπεδο καλά και ευτύχησαν να προηγηθούν στο 5ο λεπτό, με τον Καρίνο να γράφει το 0-1 με προσωπική ενέργεια. Ο ίδιος παίκτης σημείωσε και δεύτερο γκολ πέντε λεπτά μετά, όταν μετά από πάσα του Μπόσμου και ωραία προσποίηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-2. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ λίγο πριν το ημίχρονο σε 1-2, με τον ΑΟΚ να έχει ακόμα τρεις ευκαιρίες για γκολ πριν φύγει το 45λεπτο, με τους Μεγαδούκα, Μπόσμο και Καρίνο.

Στην επανάληψη, οι νικητές μπήκαν και πάλι δυνατά και είχαν δύο καλές φάσεις με τους Μπόσμο και Βαζούρα, για να φτάσουμε στο 53', όταν ο Μεγαδούκας με μπάσιμο από τα αριστερά, έγραψε το 1-3. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο τελευταίο 20λεπτο ο Καρατζάς με δύο ωραία τέρματα. Στο 70ο λεπτό, με όμορφο σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 1-4, ενώ πέντε λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού, με έξυπνη λόμπα από το ύψος της περιοχής, έγραψε το τελικό 1-5.

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Στούπας Παύλος

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Μούτας, Θάνης, Παπουτσής, Αλεξίου, Ρεμπής, Βαρούχος, Τζίμας (46' Κωστάκος), Λαχανάς, Γιάννος, Τσοκανας, Λιάσκας

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Φώτης, Παππάς (81' Τάτσης), Ζάμπας (81' Αντωνέλλος), Σαμαρτζής, Κοντοδήμας, Βάσιος, Μεγαδούκας, Καρατζάς, Καρίνος, Ντάλλας (46' Βαζούρας), Μπόσμος