Πέμπτη σερί νίκη για τον ΑΟ Κορφοβουνίου

Νέα σημαντική νίκη για την ομάδα του Κορφοβουνίου, η οποία επικράτησε με 0-1 στην Ακροποταμιά επί του τοπικού Ακράτητου και ξέφυγε 5 βαθμούς από τον Δία, που διεκδικεί επίσης θέση στα μπαράζ ανόδου.

Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι με κεφαλιά του Κοσμά που πέρασε άουτ, για να απαντήσουν οι φιλοξενούμενοι με σουτ του Ντούλα που είχε την ίδια κατάληξη. Στο 15ο λεπτό, ο Μπόσμος κινήθηκε από τα δεξιά και έπειτα από ωραία ατομική προσπάθεια, σούταρε από τη γωνία της μεγάλης περιοχής στέλνοντας τη μπάλα με τη βοήθεια του δοκαριού στα δίχτυα για το 0-1. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, με τον Lulo να έχει ένα σουτ το οποίο μπλόκαρε ο Βάσιος, αλλά και μία προβολή η οποία πέρασε μόλις άουτ. Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο ο Καραντζάς είχε ένα σουτ που δεν βρήκε στόχο.

Στην επανάληψη και με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσια, με τον Κρίκα να εκτελεί φάουλ και τον Λάμπρο Κώστα με κεφαλιά να στέλνει τη μπάλα λίγο άουτ. Ο Ακράτητος πάλεψε για τον βαθμό στα εναπομείναντα λεπτά, χωρίς όμως θετική κατάληξη, με τον ΑΟΚ να έχει στο 75' μία καλή στιγμή, με τον Καραντζά με απευθείας εκτέλεση φάουλ να αστοχεί για λίγο. Τέλος, στο 91ο λεπτό ο Βαγγελής αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα για εξύβριση, ενώ για τον ίδιο λόγο την κόκκινη κάρτα είδε ο Μπίτζος μετά το σφύριγμα της λήξης από τον διαιτητή Τσιώρη.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Τράμπας Θωμάς - Στούπας Χρήστος

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος): Τζουμανίκας, Σανιδάς, Κώστας Λ., Σμύρης, Μπίτζος, Lulo, Emirjan, Κοσμάς (63' Μπακόλας), Πλεύρης Ν. (61' Κώστας Μ.), Βαγγελής, Κρίκας

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας): Βάσιος Γ., Παππάς Α., Βασιλείου, Κοντοδήμας, Ζάμπας, Μπόσμος (90' Τάτσης), Βάσιος Δ. (63' Σαμαρτζής), Ντούλας, Καρίνος, Καραντζάς, Βαζούρας