Παρέμεινε στην κορυφή ο Ερμής

Δεύτερη σερί νίκη στα τελευταία λεπτά, για τον Ερμή, αυτή τη φορά κόντρα στην Ολυμπιάδα.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο τελευταίο πεντάλεπτο για τον Ερμή Κεραματών, χάρη σε ένα πέναλτι του Άκη Δήμου, που κρατάει την ομάδα των Κεραματών στην πρώτη θέση με τον Ολυμπιακό Καλοβάτου. Θύμα η Ολυμπιάδα Αγίας Παρασκευής, που υποχώρησε στη βαθμολογία. Ο Ερμής θα μπορούσε να έχει πάρει το παιχνίδι νωρίτερα, όμως έπεσε πάνω στον πολύ καλό Λάμπρου, που σταμάτησε σε 4-5 περιπτώσεις τους παίχτες των γηπεδούχων. Κύριοι εκφραστές της επιθετικής δραστηριότητας του Ερμή ο Άκης Δήμος, ο οποίος έψαξε το γκολ πολλές φορές, καθώς και ο Σιαπέρας, που μία φορά με το κεφάλι και μία με σουτ απείλησε σοβαρά την εστία της Ολυμπιάδας.

Από την πλευρά τους οι φιλοξενούμενοι είχαν κάποιες φάσεις με σημαντικότερη ένα φάουλ του Τζελιλάι που σταμάτησε στο δοκάρι του Σεϊμένη. Και ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα έμενε στην ισοπαλία, η αποβολή του Μπέκιου με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 70ο λεπτό άλλαξε το μομέντουμ του αγώνα και ο Ερμής ανέβηκε κι άλλο στο γήπεδο. Τελικά, ο Σιαπέρας ανατράπηκε στην περιοχή στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, και ο Άκης Δήμος που ανέλαβε την εκτέλεση, πέτυχε το γκολ που έψαχνε καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, γράφοντας το 1-0 και χαρίζοντας μια πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Στούπας Παύλος

Ερμής Κεραματών (Σεϊμένης-Σιαπέρας) : Σεϊμένης Στ., Χαϊντάρι, Θεμελής, Σιαπέρας, Πανέτας, Τσώλης, Στασινός, Δήμος, Λεκάνης, Μήτσιος, Κατέρος (73' Σμυρνάκης)

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Πάνου) : Λάμπρου, Δήμος, Μπέκιος, Λιώλης, Παχούλας, Ντασκαγιάννης (74' Μπλλόκου), Βέτσιος, Κούσης (65' Λεκάνης), Πανής, Τζελιλάι Τζ., Γώτας (82' Ρώιμπας)