Παρέμεινε στη κορυφή η Μέλισσα

Στην κορυφή της βαθμολογίας παρέμεινε η Μέλισσα, μετά τη νίκη της επί της Προοδευτικής με 4-2.

Τη νίκη με 4-2 κατέκτησε επί της Προοδευτική Γραμμενίτσας, στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης η Μέλισσα, παραμένοντας στην κορυφή της βαθμολογίας, με τη Φλωριάδα, και την έκπληξη μέχρι στιγμής του Πρωταθλήματος, Νίκη Καλαμιάς, σε ένα δυνατό ματς, με αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα και κάρτες. Οι φιλοξενούμενοι, ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 10ο λεπτό, όταν ο Τσιγαρίδας βρέθηκε απέναντι από το Νικολάου, και τον κρέμασε για το 0-1. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και δεν άργησαν να φτάσουν στην ισοφάριση στο 17ο λεπτό, με τον Κότσιαλο να κάνει το παράλληλο γύρισμα, και τον Κούση να πλασάρει για το 1-1. Στο 43ο λεπτό, η Μέλισσα γύρισε το ματς, όταν ο Μανιώτης βρήκε το Σιδηρόπουλο, ο οποίος αφού απέφυγε και το Βάσιο, έγραψε το 2-1.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα να πετύχουν και τρίτο γκολ, αποκτώντας σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη. Ο Μανιώτης με ωραία κάθετη πάσα βρήκε τον Αλέξανδρο Κούση, που διπλασίασε τα τέρματά του, για το 3-1. Η Προοδευτική, δεν πτοήθηκε, και στο 72' κέρδισε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τσιγαρίδας, βάζοντας ξανά στο ματς την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι, ανέβασαν την ψυχολογία τους και έψαξαν το γκολ της ολικής ανατροπής, χωρίς ωστόσο να δημιουργούν πολλές φάσεις. Τελικά, το 4-2 γράφτηκε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, με τον Κωσταδήμα να μετατρέπει σε γκολ, το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, διατηρώντας τη στην πρώτη θέση του πίνακα.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Κοσίνας Βαγγέλης - Μουσούντας Στάυρος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Γεωργούλας (75' Μήτσιος), Κακοχρήστος, Καλαμπόκης, Κούσης Απ., Σαγάνης, Μανιώτης (85' Σεντόρης), Κωσταδήμας, Κότσιαλος (81' Βασίλας), Σιδηρόπουλος (65' Δράκος), Κούσης Αλ.

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζιάς) : Βάσιος, Κακιώνης, Ζίου, Βαλίλης (72' Τσίρκας), Ντάκουλας, Νάτσιος, Σκορίλας (63' Κάτσινος), Καυκιάς, Τσιγαρίδας, Κολιός, Δημητρίου (46' Ρίζος)