Πάλεψε αλλά ηττήθηκε η Άρτα Handball

Παίζοντας καλό χάντμπολ κατά διαστήματα, ο Αρίων την Κυριακή (12/2) πέρασε από την Άρτα και παρέμεινε στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Πάλεψε για ένα ημίχρονο (12-16), αλλά δεν άντεξε στο δεύτερο μέρος και έτσι ήρθε η φυσιολογική ήττα για την Άρτα Handball, από τον πρωτοπόρο Αρίωνα Πτολεμαΐδας με 22-30. Στα θετικά του αγώνα η χρησιμοποίηση στα τελευταία λεπτά του αγώνα όλων των μικρών αθλητών της αρτινής ομάδας, ώστε να αποκομίσουν νέες εμπειρίες. Πρώτος σκόρερ για την Άρτα Handball ο Στέλιος Μακρής με 9 γκολ.

Πεντάλεπτα: 1-4, 6-6, 7-10, 9-12, 11-12, 12-16 (ημχ), 13-21, 15-23, 17-24, 18-26, 21-28, 22-30 (τελ)

Άρτα Handball : Βαρέλης, Λάκκας 5, Θανάσης, Γκούβελος, Γαρίδας 2, Μπέκας, Μακρής Σ. 9, Μακρής Κ. 1, Μακρής Δ. 1, Παντούλας, Μηλιώνης 1, Γιαμούρης, Δελικούρας 3, Μόσχος, Σαλαμούρας, Ντέμτσε

Αρίων Πτολεμαΐδας (Πασιαλής): Χαραλαμπίδης, Τατσίδης, Θεοχαρίδης, Τζίτζιος 2, Κόλλιας 3, Νικολαίδης 6, Αβραμίδης 4, Χαραλαμπίδης, Ακριτίδης, Παρπούλας 6, Κωστικίδης  2, Μουλάκης, Παναγιωτίδης 6, Κουτμανόγλου 1, Πασσαλίδης