Ωραίο ματς στους Αγ. Αναργύρους με νικητή την ΑΕ Καραϊσκάκης

Σε ένα φιλικό παιχνίδι με πολλά γκολ, η ΑΕ Καραϊσκάκης επικράτησε του Σκουφά με 4-3.

Φιλικό παιχνίδι έδιναν σήμερα στους Αγίους Αναργύρους, η γηπεδούχος ΑΕ Καραϊσκάκης, και ο νεοφώτιστος στην κατηγορία Σκουφάς Κομποτίου, με την πρώτη να επικρατεί με 4-3. Στο 12ο λεπτό, ο Παρράς κέρδισε πέναλτι από τον Παπανίκου και ο Σταμούλης από τα 11 βήματα νίκησε το Σιαράβα για το 0-1. Στο 22' ο Γυφτοκώστας σέντραρε, ο Παπαχρήστος έδιωξε με γροθιές, για να στρωθεί η μπάλα στον Ευαγγέλου που νικήθηκε όμως από τον γκολκίπερ του Σκουφά. Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν και πάλι ο Σταμούλης στόπαρε, και με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στη γωνία του Σιαράβα για το 0-2. Δύο λεπτά μετά, ο Γκέκα σέντραρε από αριστερά, κι ο Ευαγγέλου με κεφαλιά μείωσε σε 1-2.

Στην επανάληψη, η ΑΕ Καραϊσκάκης ισοφάρισε άμεσα, με το Γυφτοκώστα να εκτελεί φάουλ, και τον Ευαγγέλου και πάλι με πετιέται στην πορεία της μπάλας και με πλασέ να γράφει το 2-2. Στο 60ο λεπτό ήρθε ένα περίεργο γκολ για τους γηπεδούχους, με τον Παπαρούνη να διώχνει πίσω από το κέντρο, την μπάλα να σκάει και να περνά πάνω από το Μαλαμή που ήταν εκτός, καταλήγοντας στα δίχτυα για το 3-2. Στο 63ο λεπτό, από ενέργεια του Κυριάκη και πλασέ του Παππά στο κενό τέρμα ήρθε το 4-2 για την ΑΕ Καραϊσκάκης, ενώ το μόνο που κατάφερε ο Σκουφάς ήταν να μειώσει στο 85', όταν από φάουλ και πρώτη κεφαλιά του Βερλέκη, ο Κρίκας έγραψε το 4-3.

Σημαντικό φιλικό για τις δύο ομάδες, και ειδικά για την ΑΕ Καραϊσκάκης, που αναμένει το μπαράζ με τη Δόξα Δράμας. Πριν από αυτό ωστόσο, μαζί με τις άλλες ομάδες που προσέφυγαν στο Διαιτητικό Δικαστήριο, για να πάρουν τις θέσεις των ομάδων, που δεν πληρούν τις προϋποθέσεις να αγωνιστούν στη Β' Εθνική, αναμένουν με μεγάλο ενδιαφέρον την απόφαση, που θα δείξει εν πολλοίς και την επόμενη μέρα της κατηγορίας, και του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Διαιτητής : Καλιακάτσος Δημήτρης  Βοηθοί : Τσιώρης Παναγιώτης - Νούσιας Οδυσσέας

ΑΕ Καραϊσκάκης (Ανέστης) : Σιαράβας, Παπανίκου, Φίλιος, Παπαρούνης, Αβραμίδης, Άτσκα, Κόλινς, Χούσος, Γυφτοκώστας, Ευαγγέλου, Παππάς
αγωνίστηκαν και οι : Ραχιώτης, Νίκου, Μήτσιος, Μαργώνης, Μιχάλης, Κυριάκης, Γκέκα, Γούλας, Καψάλης, Ασπροποταμίτης

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Παπαχρήστος, Τσίρος, Παπαγιάννης, Σχισμένος, Θεοδωρής, Βερλέκης, Χρηστογιάννης, Βλάχος, Σταμούλης, Νταλάκας, Παρράς
αγωνίστηκαν και οι : Μαλαμής, Μόυτσιος, Μπελής, Ραμάι, Δήμος Λ., Πέτσας, Καλπακούλας, Κρίκας, Κασελούρης, Καζέλης