Ο Σκουφάς «συνέθλιψε» τα Τζουμέρκα

Επίδειξη δύναμης έκανε ο Σκουφάς Κομποτίου καθώς σε αγώνα που έγινε στο γήπεδο Κομποτίου συνέθλιψε τον ΑΟΚ Τζουμέρκων με σκορ 9-0.

Άψογη ομαδική λειτουργία σε όλο το γήπεδο για την ομάδα του Ηλία Μαγκάκη από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο σφύριγμα, με αποτέλεσμα τα γκολ να πέφτουν βροχή. Το σκορ άνοιξε ο Καλπακούλας στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο επόμενο λεπτό ο Τσαρακλημάνης έκανε το 2-0, για να ακολουθήσει το χατ-τρικ του Τσίρου (13', 20', 29') που ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-0. Το α΄ημίχρονο έληξε 6-0, με τον Τάσο Δάρδα στο 42' να σκοράρει και αυτός. Στο β' ημίχρονο ο Κυριάκης στο 70' πέτυχε το 7-0, ο Τσαρακλημάνης στο 80' έκανε το 8-0, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι και φτάνοντας τα 15 στο πρωτάθλημα. Το τελικό 9-0 διαμόρφωσε ο Κατσιούλης στο 86'.

Διαιτητής: Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί: Κοσίνας Βαγγέλης - Λάμπρου Χάρης

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης): Παπαχρήστος (46' Μούτσιος), Χρηστογιάννης, Κακάβας, Σχισμένος, Καλπακούλας (46' Κατσιούλης), Τσίρος, Χούσος (46' Μπελής), Μαγκάκης, Κυριάκης, Δάρδας Αν., Τσαρακλημάνης

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Γεωργίου): Παππάς, Κουτρουμάνης Η., Κατσάνος Γ., Καραμπούλας, Τσιμπλοκούκος, Κουτρουμάνης Κ., Στύλιος, Τσέτσος (78' Κατσάνος Κ.), Αποστόλου, Μαλέσκος, Σαλτογιάννης