Ο ΑΟ Φιλιππιάδας "έκλεψε" βαθμό στο Κορφοβούνι

Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν με 2-0, στο τέλος έχασαν τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού, ο Λάμπρος Σιαφάκας έκλεψε τη μπάλα από τον αμυντικό και με σουτ πέτυχε το 1-0. Στο 43ο λεπτό ο ίδιος παίχτης μετά από ατομική προσπάθεια, και αφού απέφυγε δύο αντιπάλους, ανατράπηκε εντός περιοχής και κέρδισε πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Στέφανος Σιαφάκας (αδερφός του Λάμπρου), ο οποίος από τα 11 βήματα δεν αστόχησε, κάνοντας το 2-0. Δύο λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ, όταν από αντεπίθεση, ο Λαχανάς από θέση τετ-α-τετ έκανε το 2-1.

Στο β' ημίχρονο, το Κορφοβούνι είχε δυο-τρεις καλές στιγμές να καθαρίσει το παιχνίδι, δεν τα κατάφερε, σε αντίθεση με τους παίκτες του ΑΟΦ, οι οποίοι στο 88ο λεπτό από στημένη φάση, κατάφεραν με κεφαλιά του Μπακοδήμου να ισοφαρίσουν σε 2-2 και να πάρουν τον πρώτο τους βαθμό στο πρωτάθλημα (έχουν πλέον -3).

Διαιτητής: Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί: Λάμπρου Χάρης - Μουσούντας Σταύρος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Παπαϊωάννου): Φώτης, Παππάς Α., Βασιλείου, Κοντοδήμας Χ., Τάτσης, Βάσιος, Παπαστράτος, Μπόσμος, Παππάς Δ. (87' Παππάς Β.), Σιαφάκας Σ., Σιαφάκας Λ.

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς): Τσοκανάς, Θάνης, Λαχανάς, Ρεμπής (82' Κωστάκος Δ.), Μπακοδήμος, Παντιώρας, Γιάννος, Βαρούχος, Κωστάκος Γ., Μπαλάφας, Αλεξίου