Νίκησε και παρέμεινε πρώτος ο Απόλλωνας

Στην πρώτη θέση της βαθμολογίας παρέμεινε ο Απόλλων Γλυκορίζου, που επικράτησε του Πέτα, με 4-1.

Ισόβαθμος με τη Δόξα και τον Αχιλλέα Νεοχωρίου στην πρώτη θέση της βαθμολογίας παρέμεινε ο Απόλλων Γλυκορίζου, μετά την επικράτησή του με 4-1 των Φιλελλήνων. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 7ο λεπτό, όταν έπειτα από σέντρα του Δήμου, ο Χαϊντάρι με κεφαλιά, νίκησε το Γεροδήμο για το 1-0. Με τη συμπλήρωση του ημιώρου, ο Απόλλωνας διπλασίασε τα τέρματά του, όταν από μπαλιά του Δεληκούρα, ο Κορέλης πλάσαρε από κοντά για το 2-0. Ο Παππάς είχε ένα καλό σουτ που έφυγε λίγο άουτ στο 37ο λεπτό, και τελικά οι γηπεδούχοι τελείωσαν το ματς, πριν την ανάπαυλα σκοράροντας για τρίτη φορά, με το Δήμο με ωραίο σουτ από πλάγια έξω από την περιοχή, στην κλειστή γωνία, να γράφει το 3-0 για την ομάδα του.

Στο δεύτερο μέρος, δεν άλλαξε κάτι στο ματς, με τις δύο ομάδες να σκοράρουν από μία φορά. Στο 55ο λεπτό, ο Δεληκούρας βρήκε κάθετα το Χαϊντάρι, που πλάσαρε στο δοκάρι, ενώ στη φάση συγκρούστηκε με τον εξερχόμενο Γεροδήμο και αποχώρησε μάλιστα τραυματίας. Στο 68ο λεπτό, οι Φιλέλληνες μείωσαν όταν ο Δίπλας έκανε πολύ ωραία προσωπική ενέργεια και πλάσαρε εύστοχα για το 3-1. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 76ο λεπτό, όταν ο Γρηγορίου έκανε ωραία προσπάθεια από αριστερά, φεύγοντας στην πλάτη τής άμυνας, και πλάσαρε στα δίχτυα.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Στούπας Παύλος

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Μπόλης, Τριαντάφυλλος, Καφαλής, Κατσιγιάννης, Δεληκούρας, Τσιφλίδης, Χαϊντάρι (56' λ.τρ. Βλάχας), Δήμος, Κορέλης (85' Γρύλλης), Παππάς (85' Γεωργούλας), Γρηγορίου

Φιλέλληνες Πέτα (Σφήκας) : Γεροδήμος, Μπίζας, Γεωργής, Σταμάτης, Γρούμπας, Δήμος (67' Βάσιος), Τάγκας (46' Αθανασιάδης), Τσουρής (38' λ.τρ. Γούλας), Σιαπάτης, Ζιώρης, Κώτσης (46' Δίπλας)