Νίκησε και διατήρησε τις λιγοστές ελπίδες του για άνοδο ο Δίας

Με 3-0 επικράτησε του ΠΑΣ Κομμένου ο Δίας, διατηρώντας τις λιγοστές του ελπίδες για άνοδο στην Α' ΕΠΣΑ.

Τις μαθηματικές του ελπίδες για άνοδο στην Α' ΕΠΣΑ διατήρησε ο Δίας που επικράτησε του ΠΑΣ Κομμένου με 3-0, με τους φιλοξενούμενους όμως να έχουν κάνει ήδη τη ζημιά στο προηγούμενο ματς, όταν και έκοψαν βαθμούς από το Δία που πιθανότατα θα στοιχίσουν. Στο 5ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι με το σουτ του Γκουσάιλα, να φεύγει άουτ. Τρία λεπτά μετά ο Μίκροβας νικήθηκε από τον Κόπανο, κάτι που δε συνέβη και στην επόμενη φάση, όταν ο Μούστο με δυνατό σουτ, έγραψε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι παρά την ήττα χωρίς τέρμα, πάλεψαν το ματς, διεκδικώντας τις όποιες ελπίδες τους για άνοδο, και έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο 15ο λεπτό, με τον Πανακούλια να πλασάρει τον Κίτσιο, όμως τους αμυντικούς να σταματούν την μπάλα στη γραμμή. Στο 28ο λεπτό, νέα φάση για το Κομμένο, με τον Κατσούλη να νικιέται σε τετ α τετ από τον Κίτσιο.

Στην επανάληψη, ο Δίας μέσα σε ένα τρίλεπτο με την είσοδο των ομάδων στον αγωνιστικό χώρο τελείωσε το ματς, αρχικά, κάνοντας το 2-0 στο 46ο λεπτό, όταν μετά από γύρισμα του Μπούκα, ο Γκουσάιλα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για να διαμορφωθεί το τελικό 3-0 δύο λεπτά αργότερα, με ωραίο σουτ του Μπολιεράκη έξω από την περιοχή, που κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα. Μετά το 3-0, ο Δίας ήλεγξε το ματς, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν κάποιες φάσεις στην κόντρα, με καλύτερη, νέο τετ α τετ του Κατσούλη που νικήθηκε όμως και πάλι, με το 3-0 να παραμένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Πολύζος Κωνσταντίνος - Βασίλα Φωτεινή

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Κίτσιος, Ρούμπος, Μπούκας, Τσιώλης (70' Βασιλάκης), Σίμος Χ., Τσιτώνης (60' Ζαφείρης), Μούστο, Παπαστάθης (72' Σίμος Ν.), Γκουσάιλα, Μίκροβας, Μπολιεράκης (65' Λάλος)

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης) : Κόπανος, Πάνος, Πανακούλιας, Κοντογιάννης, Χαλκιάς (50' Κόρδας), Νάτσιος Σ., Παππάς, Τσίνας, Νάτσιος Χ., Κατσούλης, Νάτσιος Δ.