Νικηφόρο ξεκίνημα οι παίδες του Γ.Σ. Άρτας

Την 1η τους νίκη στο πρωτάθλημα κατέκτησαν οι παίδες του Γ.Σ. Άρτας με 3-0 σετ ενάντια του Α.Σ. Γιάννενα.

Πρεμιέρα με το δεξί έκαναν οι παίδες του Γ.Σ. Άρτας καθώς νίκησαν με 3-0 σετ τον Α.Σ. Γιάννενα.

Στο 1ο σετ, η ομάδα του Α.Σ. ήταν μπροστά στο σκορ καθόλη τη διάρκεια του σετ (16-24). Στη συνέχεια το καλό σέρβις του Χήτα  πίεσε τους αντίπαλους μειώνοντας και τελικά κατακτώντας το σετ με 26-24.

Στο 2ο σετ, η τοπική ομάδα με πιεστικό σέρβις και καλές επιθέσεις δεν άφησαν περιθώρια αντίδρασης στους φιλοξενούμενους, κατακτώντας το σετ με 25-13.

Στο 3ο σετ, ίδια εικόνα με πιεστικό σέρβις και σωστές άμυνες πήραν το προβάδισμα και το διατήρησαν κερδίζοντας το σετ με 25-20.

Τα σετ (3-0): 26-24, 25-13, 25-20

Γ.Σ. Άρτας: Χουλιάρας, Χήτας, Χαρλαύτης, Σπ. Αναστασιάδης, Γ. Αναστασιάδης, Ρίζος, Χουλιάρας/ Σκήπος, Βασιούλας, Στεργιούλης.