Νίκη... πεντάδας για τον ΠΑΣ Κομμένου

Σημαντική νίκη επί του Ολυμπιακού Καλοβάτου πέτυχε σήμερα ο ΠΑΣ Κομμένου, ο οποίος στην πρώτη του παρουσία στο τοπικό πρωτάθλημα εντυπωσιάζει με τη μέχρι στιγμής απόδοσή του.

Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι είχε λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με την πιο αξιόλογη να ανήκει στους γηπεδούχους, όταν στο 25ο λεπτό, ο Νάτσιος με τον Κατσούλη συνεργάστηκαν, με τον τελευταίο να στέλνει τη μπάλα με σουτ λίγο άουτ. Στο β' ημίχρονο, ο Ολυμπιακός είχε ευκαιρία για κάτι καλύτερο στο ματς, όμως ο Αντώνης Ράμα την πρώτη φορά με απευθείας εκτέλεση φάουλ είδε τον Κόπανο με εντυπωσιακή επέμβαση να κρατάει το μηδέν για την ομάδα του, ενώ λίγο αργότερα ο ίδιος παίκτης αντί να πασάρει δίπλα του στον ολομόναχο Ζαγγάνα, σούταρε πάνω στον αμυντικό. Ο ΠΑΣ κατάφερε να προηγηθεί με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, όταν μετά από καλή κυκλοφορία στο χώρο του κέντρου ο Σταμάτης σούταρε από μακριά, αλλά ο Κατσαντούλας αν και βρήκε τη μπάλα δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το 1-0. Στο 73' ο Κατσούλης με όμορφο πλάσε από τα αριστερά έστειλε τη μπάλα στο απέναντι "Γ" της εστίας, πετυχαίνοντας εντυπωσιακά το 2-0. Στο 82ο λεπτό, οι γηπεδούχοι εκτέλεσαν κερδισμένο κόρνερ, η μπάλα έφτασε στον Κοσμά που σούταρε, ο Κατσαντούλας απέκρουσε, ο Μπιρμπίλης προσπάθησε να διώξει όμως η μπάλα κόλλησε στις λάσπες και ο Παπαχρήστος από κοντά σημείωσε το 3-0. Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ο ΠΑΣ Κομμένου θα μπορούσε να πετύχει και τέταρτο τέρμα, όμως ο Πανακούλιας από θέση τετ-α-τετ δεν κατάφερε να νικήσει τον Κατσαντούλα.

Ο Ολυμπιακός Καλοβάτου, ο οποίος αγωνίστηκε χωρίς 5 βασικούς του (2 τιμωρημένοι και 3 τραυματίες) έχασε μεγάλη ευκαιρία να πλησιάσει στην κορυφή, σε αντίθεση με τον ΠΑΣ Κομμένου που ανέβηκε στην 5η θέση που οδηγεί στα play-off ανόδου, ενώ την επόμενη αγωνιστική θα πάρει ξεκούραστα τους τρεις βαθμούς της νίκης με τον Αστέρα Φιλοθέης που αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί: Νικολάου Βαγγέλης - Λάμπρου Χάρης

ΠΑΣ Κομμένου (Καψάλης): Κόπανος, Μπουτέτσιος, Πανακούλιας, Κοντογιάννης, Τζοβάνος (λ.τρ. 33' Κοσμάς Ν.), Λάμπρος, Σταμάτης (77' Τσιρογιάννης), Τσίνας (61' Παπαχρήστος), Κοσμάς Ν. (83' Σκάρας), Κατσούλης, Νάτσιος

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Γιαμούρης): Κατσαντούλας Β., Τζιανούμης, Μπιρμπίλης, Τόλης, Ρώσσιος, Θεμελής (40' λ.τρ. Μπελέρης), Ζαγγάνας (62' λ.τρ. Σφήκας), Ψυχογιός, Ράμα Α., Κολιοκώτσης, Κουτρομάνος