Νίκη με αγγλικό σκορ για το Κορφοβούνι

Σε ένα ματς με 7 τέρματα, το Κορφοβούνι επικράτησε των Ρακούν με 4-3.

Συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα, μετατρέποντας σε θρίλερ στα τελευταία λεπτά, ένα παιχνίδι που φαινόταν πως θα κατακτήσει εύκολα. Στο 12ο λεπτό, ο Μπόσμος σέντραρε από δεξιά, και ο Καρατζάς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Επτά λεπτά αργότερα, ήρθε και δεύτερο γκολ με τον Μπόσμο αυτή τη φορά να χρήζεται σκόρερ από δημιουργός, σουτάροντας στην κλειστή γωνία του Λιόλιου, που λίγο νωρίτερα είχε σταματήσει τον Βασιλείου. Στο 25ο λεπτό ο Παλιούρας είχε ένα φάουλ που έφυγε λίγο άουτ. Ο Βασιλείου κατάφερε τελικα να σκοράρει στο 39ο λεπτό, όταν έπειτα από νέα σέντρα του Μπόσμου από τα δεξιά, με πλασέ στην κίνηση έγραψε το 3-0.

Το ματς, με το σκορ στο 3-0 έδειχνε τελειωμένο, όμως η ομάδα των Ρακούν δεν το παράτησε. Στο 50' προειδοποίησε με ένα σουτ του Σακκά που σταμάτησε στον Κίτσο, και τελικά, στο 63ο λεπτό, ο Παλιούρας με απευθείας εκτέλεση φάουλ μείωσε σε 3-1, για να απαντήσει ωστόσο στο γκολ αυτό με τον ίδιο κριβώς τρόπο ο Καρατζάς, επαναφέροντας την ομάδα του σε προβάδισμα ασφαλείας τριών τερμάτων. Στο 75' ο Βαζούρας είχε ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ που έφυγε λίγο άουτ, για να φτάσουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο όταν οι φιλοξενούμενοι έβαλαν φωτιά στο ματς. Στο 87ο λεπτό, ο Μόσιαλος εκμεταλλεύτηκε αυνεννοησία στην άμυνα του ΑΟΚ και με κεφαλιά έγραψε το 4-2, για να έρθει τρία λεπτά μετά, ο Σακκάς και με ωραίο πλασέ να κρεμάσει το Φώτη έπειτα από κάθετη πάσα. Στον υπολειπόμενο χρόνο δεν επετεύχθη η ολική ανατροπή για τα Ρακούν, με τους γηπεδούχους να κατακτούν το ροζ φύλλο, με το τελικό 4-3.

Διαιτητής : Σιατής Κωνσταντίνος  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Πετσίνης Δημήτρης

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Κίτσος (80' Φώτης), Παππάς, Τάτσης, Κοντοδήμας, Σαμαρτζής, Ντούλας, Μπόσμος, Βάσιος (80' Ζάμπας), Βασιλείου, Βαζούρας, Καρατζάς

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Κοντογιάννης, Μερκάι, Μόσιαλος, Μάνδαλος, Βερλέκης (78' Καραγκούνης), Γαλανός (60' Μόσιαλος Θ.), Τυρολόγος (73' Γκαρτζονίκας), Καλατζής, Παλιούρας, Σακκάς