Νίκη κόντρα στον Ωρωπό για τον Απόλλωνα

Με 2-1 επικράτησε της Δόξας Ωρωπού σε φιλικό ματς, ο Απόλλων Γλυκορίζου.

Με 2-1 επικράτησε της Δόξας Ωρωπού στην έδρα του ο Απόλλωνας Γλυκορίζου, παρ' ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στο 2ο λεπτό, από κόρνερ του Δήμου, ο Τρούλλης με κοντινή κεφαλιά δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ, για να απαντήσει στις ευκαιρίες ο Ζέρης στο 13', όταν από θέση τετ α τετ σημάδεψε άουτ. Στο 20' από σέντρα του Τριαντάφυλλου, ο Γιάννενας κοντραρίστηκε στον αέρα με τον Νταλιάρδα, με την μπάλα να καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ. Στο 29' Χαλκίδης και Μπαλάφας συνδυάστηκαν σπάζοντας το οφσάιντ, με τον πρώτο να τελειώνει τη φάση από κοντά για το 0-1. Ο Κώστας Μπαλάφας είναι ακόμα ένας αρτινός ποδοσφαιριστής που αποφάσισε να συνεχίσει την καριέρα του στην Α' ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας, Η απάντηση για τον Απόλλωνα δεν άργησε να έρθει, όταν ο Γιώτης με προσωπική ενέργεια, από τα δεξιά νίκησε δύο αντιπάλους, έσπασε και την μπάλα για το Γρηγορίου που με συρτό πλασέ νίκησε τον Παναγιωτίδη για το 1-1. Ο ίδιος παίκτης τρία λεπτά μετά βρέθηκε ολομόναχος μες την περιοχή, όμως προτίμησε να σεντράρει, παρ' όλο που είχε φάτσα το τέρμα και χάθηκε η ευκαιρία.

Στο δεύτερο μέρος, ο Ζέρης στο 55' αστόχησε για δεύτερη φορά σε τετ α τετ στέλνοντας την μπάλα ψηλά, ενώ ο Γρηγορίου στο 61' είχε πολύ καλό μακρινό σουτ που έφυγε άουτ. Άουτ κατέληξε και το πλασέ του Καλόγηρου στο 67', για να φτάσουμε στο 81', όταν από σέντρα του Τρούλλη, ο Δήμος με κεφαλιά έγραψε το 2-1. Στην τελευταία καλή φάση του ματς, ο Γιώτης έκανε νέα προσωπική προσπάθεια φτάνοντας απέναντι από τον Παναγιωτίδη, που απάντησε όμως στο πλασέ του με τα πόδια, με το 2-1 να παραμένει.

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς) : Βάσιος, Τριαντάφυλλος, Χαϊντάρι, Τρούλλης, Γεωργάκης, Καλόγηρος, Τσιάπαλης, Γιώτης, Γιάννενας, Δήμος, Γρηγορίου
έπαιξαν και οι : Κόνιαρης, Σεϊμένης Στ., Καφαλής, Κατσιγιάννης

Δόξα Ωρωπού (Φίντζος) : Παναγιωτίδης, Λιόντης, Κροκίδας Μπ., Κροκίδας Γ., Νταλιάρδας, Λιάσκος, Χαλκίδης, Σπυράκος, Μπαλάφας, Χουλιάρας, Ζέρης
έπαιξαν και οι : Ναστούλης Π., Ναστούλης Ν., Μπόμπορης, Τάκης, Αλεξανδρής, Μπουσούνης