Νίκη και μια ανάσα από τις θέσεις των μπαράζ τα Τζουμέρκα

Με 0-2 επικράτησαν εκτός έδρας τα Τζουμέρκα της Ακροποταμιάς, και βρίσκονται ένα βαθμό μακριά από τις θέσεις των μπαράζ.

Αποφασισμένοι να αφήσουν πίσω τους τις περασμένες αποτυχημένες σεζόν, που αγωνίζονταν σε κάποια ματς με παίκτη λιγότερο, είναι φέτος οι παίκτες του ΑΟΚ Τζουμέρκων. Οι ορεινοί, παρουσιάζουν φέτος αξιόλογο πρόσωπο, και μετά τη χτεσινή τους νίκη επί της Ακροποταμιάς με 0-2, βρίσκονται μόλις ένα βαθμό μακριά από τις θέσεις που οδηγούν στα play-off για άνοδο στην Α' ΕΠΣΑ. Στο χτεσινό ματς, οι δύο ομάδες ξεκίνησαν αναγνωριστικά, και οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 22ο λεπτό, όταν έπειτα από στρώσιμο του Σπανού, ο Στύλιος με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το 0-1. Στο 34ο λεπτό, ο ΑΟΚΤΖ έφτασε κοντά σε δεύτερο γκολ, όμως το καλό σουτ του Πλεύρη έφυγε λίγο άουτ.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι απείλησαν και πάλι πρώτοι στο 58ο λεπτό, με τον Παύλο Κατσάνο να σουτάρει λίγο άουτ, για να καθαρίσουν τελικά το ματς στο 81ο λεπτό, όταν ο Πλεύρης βρήκε κάθετα το Γιώργο Διονύση και εκείνος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, διαμορφώνοντας το τελικό 0-2. Τρία λεπτά αργότερα, τα Τζουμέρκα είχαν νέα φάση τετ α τετ αυτή τη φορά με το Δήμο, ο οποίος όμως δεν κατάφερε να δώσει διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του, με το 0-2 να παραμένει. Τέλος, να αναφέρουμε ότι η ομάδων των Τζουμέρκων ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Κούρτη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 84'.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Βατός Παναγιώτης - Σκαμπαρδώνης

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Σεϊμένης, Μπίτζος, Τατσιόπουλος, Σιαπάτης, Σμύρης, Γρίβας, Κώστας (72' Τζουβάρας), Κοντογιάννης, Βαγγέλης, Πάνος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Κατσάνος Γ.) : Κανταρέλης, Τσιώρης, Κούρτης, Βόιδαρος, Κατσάνος Γ., Σπανός (78' Δήμος), Στύλιος, Κατσάνος Π., Πλεύρης, Διονύσης Ν., Χάρος (51' Διονύσης Γ.)