Νίκη επί του ΑΟΦ για τα Ραδοβύζια

Με 2-1 επικράτησε του ΑΟ Φιλιππιάδας η ΑΕ Ραδοβυζίων.

Τις όποιες ελπίδες έχει για είσοδο στα μπαράζ διατήρησε η ΑΕ Ραδοβυζίων, μετά τη νίκη της με 2-1 επί του ΑΟ Φιλιππιάδας. Το σύνολο του Παναγιώτη Γεωργίου βρίσκεται 7 βαθμούς πίσω από τον Ολυμπιακό Καλοβάτου και τον ΑΟ Κορφοβουνίου, και βάσει προγράμματος μπορεί να ελπίζει στο 3 στα 3, περιμένοντας όμως και συνεχή ανεπιτυχή αποτελέσματα των αντιπάλων του. Στο χτεσινό ματς, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Σταμούλη, ο Πάνος Δήμος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με κεφαλιά έγραψε το 1-0. Το δεύτερο γκολ δεν άργησε να έρθει, με τον Κατσαρό επτά λεπτά αργότερα να εκτελεί φάουλ στο πέναλτι, και μετά από προσποίηση του Σταμούλη, το Φελέκη να γράφει με πλασέ το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι πάλεψαν να γυρίσουν το ματς και κατάφεραν από έμμεσο χτύπημα φάουλ, να μειώσουν στο 68ο λεπτό με το Λάμπρου. Στη συνέχεια, δεν κατάφεραν ωστόσο να φτάσουν στην ισοφάριση, με τους νικηκτές μάλιστα να έχουν μια ακόμη πολύ καλή φάση, με το Φελέκη που νικήθηκε όμως από το Μούτα.

Διαιτητής : Λάμπρου Χάρης  Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Γεωργούλας Βαλάντης

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου) : Πέτσας, Βαρδής (65' Τριαντάφυλλος), Δήμος, Μακρής, Σταμούλης, Φλώρος, Φελέκης, Ζαχάρης (70' Κατσαρός Γ.), Δήμος Π., Κατσαρός Σ., Παππάς

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Μούτας, Λάμπρου, Αλεξίου, Βαρούχος, Ρεμπής, Θάνης Σ. (53' Παπουτσής Κ.), Τσοκανας, Παπουτσής, Μπακοδήμος, Μπαλάφας, Θάνης