Νέα "πεντάρα" για την Αναγέννηση Άρτας!

Ασταμάτητη είναι η Αναγέννηση Άρτας, η οποία μετά τον αγώνα στα Ρόκκα, με χαρακτηριστική άνεση διέλυσε με 5-0 και τον ΑΟ Φιλιππιάδας στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Γιώργος Βασιλείου δεν δυσκολεύτηκε με ωραίο πλασέ από πλάγια θέση να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ στο παιχνίδι. Στο 8' ο Γκαρτζώνης είχε ένα καλό σουτ που έφυγε άουτ. Στο 21' ο Νταλάκας εκτέλεσε κόρνερ και ο Αβραμίδης με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0. Στο 29' οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Δήμο, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Νταλάκας με σουτ δεν βρήκε για λίγο το στόχο. Στο 37' ο Γιώργος Δήμος σκόραρε τελικά για ακόμα ένα παιχνίδι, με κοντινή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Βασιλείου, κάνοντας το 3-0.

Στην επανάληψη, η Αναγέννηση κατέβασε ρυθμό, ωστόσο κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο τέρματα. Στο 76' ο Νταλάκας εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του, ενώ το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 90' ο Μανοδήμος με κεφαλιά.

Τέλος, να αναφέρουμε ότι πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή για την απώλεια του παλαίμαχου ποδοσφαιριστή της Αναγέννησης, Κωνσταντίνου Κατσάνου.

Διαιτητής: Δραγατάκης Γιώργος  Βοηθοί: Στούπας Παύλος - Καραγιάννης Θοδωρής

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Βαρέλης, Αβραμίδης, Μανοδήμος, Τσιφλίδης, Κορέσι, Βασιλείου (77΄ Αράπης), Σταύρου (65΄ Παπαγιάννης), Γεωργούλας, Γκαρτζώνης (63΄ Παπακίτσος), Νταλάκας, Δήμος (54΄ Βαλλίδης)

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς): Μούτας, Θάνης, Αλεξίου, Βαρούχος, Λαμπρούσης, Λάμπρου (63' Παππουτσής), Γιάννος, Τζίμας (46' Λαχάνας/ 77' Κωλέτσος)), Κωστάκος, Μπακοδήμος, Λιάσκας