Νέα ευρεία νίκη για τον Απόλλωνα Γλυκορίζου

Μετά το 5-1 επί του Αχιλλέα στο Γλυκόριζο, ο Απόλλων σήμερα επιβλήθηκε με 1-4 του Παναγροτικού στον Αγ. Σπυρίδωνα.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έχασαν την πρώτη μεγάλη ευκαιρία στο παιχνίδι, με τον Μπάλλια να νικιέται σε τετ-α-τετ από τον Λαζάρου. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση, όταν από ωραία ενέργεια του Γρηγορίου, ο Γιάννενας αστόχησε από κοντά. Ο Τσεβρενίδης, περίπου στο μισάωρο, είχε ένα καλό σουτ από μακρινή απόσταση το οποίο μπλόκαρε σχετικά δύσκολα ο τερματοφύλακας. Στο 40ο λεπτό, έπειτα από φάσης διαρκείας στην περιοχή του Παναγροτικού, ο Γιάννενας βρήκε τον Παππά, ο οποίος με πλασέ έκανε το 0-1. Σα να μην έφτανε αυτό, ο Τσεβρενίδης στη συνέχεια αποβλήθηκε και στο 44ο λεπτό, από πλάγιο του Γρηγορίου, ο Ζαρκαδούλας σταμάτησε τη μπάλα με το χέρι και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι. Ο Γιάννενας ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα, πραγματοποιώντας το 0-2.

Τα υπόλοιπα τρία γκολ του παιχνιδιού σημειώθηκαν στο β' ημίχρονο, μέσα σε πέντε λεπτά. Στο 57ο λεπτό, μετά από ωραίο συνδυασμό Γρηγορίου-Δήμητσα-Μπαλαδήμα, ο πρώτος έσπασε την μπάλα στον Τρούλλη που με σουτ έκανε το 0-3. Στο 60' ήταν η σειρά των γηπεδούχων να κερδίσουν πέναλτι σε ανατροπή του Μαυρομάτη από τον Μανιφάβα. Ο Μαυρομάτης ανέλαβε ο ίδιος την εκτέλεση και δεν αστόχησε μειώνοντας σε 1-3. Δύο λεπτά αργότερα και μετά από ωραία ενέργεια του πολύ καλού σήμερα Γρηγορίου, ο Παππάς δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το τελικό 1-4.

Διαιτητής: Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί: Στούπας Παύλος - Διονύσης Δημήτρης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος): Γείτονας Ε., Μένα, Μυφταράι, Γείτονας Ε., Νάσκαρης Α., Λάζαρος, Θεοδώρου Ι. (28' Κοντογιάννης), Τσεβρενίδης, Μπάλλιας (76' Κωλέτσης), Ζαρκαδούλας, Μαυρομάτης

Απόλλων Γλυκορίζου (Κοσμάς): Λαζάρου (66' Νάσης), Κραμπής (61' Τσιάπαλης), Μανιφάβας, Θάνος (46' Δήμος), Ντάκουλας, Γρηγορίου, Τρούλλης, Μπαλαδήμας, Παππάς, Γεωργάκης (46' Δήμητσας), Γιάνννενας