Νέα εντός έδρας νίκη για τον Αχιλλέα

Ήττα για την Άνω Πόλη στο Μεσολόγγι.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ - ΦΙ.ΜΠΑ. ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ 69-61

Ο Αχιλλέας Νεοχωρίου με κορυφαίο τον Γεωργάκη που σταμάτησε στους 27 πόντους και παίζοντας καλή άμυνα, επιβλήθηκε του Πήγασου με σκορ 69-61. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ μέχρι το γ' δεκάλεπτο όπου ο Αχιλλέας κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με 57-46. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Αχιλλέας διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι και πήρε τους 2 βαθμούς της νίκης.

Δεκάλεπτα: 20-19, 36-33, 57-46, 69-61

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Κατσίμπρας): Σκληβανίτης 2, Βάρδιας, Χαλκιάς 2, Παπαχρήστος 7, Ρούσσας, Αρχιμανδρίτης 13(1), Γιαννάκης 2, Γεωργάκης 27(2), Θεοδώρου 5, Κολιογιάννης 2, Κωστακιώτης 6, Μόσιαλος 3

ΦΙΜΠΑ Πήγασος (Ναούμης): Λιάκος 3(1), Κονιτόπουλος 2, Γεώργας 8, Χαραλαμπόπουλος 2, Καρακουλάκης 8, Στραβοδήμος 12, Χαϊδής 7,Κατερινόπουλος 9(1), Στεφανάτος 10(1)

Γ.Σ. ΧΑΡ. ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Β) - Γ.Σ. ΑΡΤΑΣ "ΑΝΩ ΠΟΛΗ" 99-68

Βαριά ήττα γνώρισε στο Μεσολόγγι από την Κ21 του Χαρίλαου Τρικούπη η Άνω Πόλη. Οι νεαροί αθλητές βρέθηκαν σε πολύ καλή μέρα με αποτέλεσμα το παιχνίδι να είναι ένας συνεχής επιθετικός μονόλογος για τους γηπεδούχους. Με πλουραλισμό στο σκοράρισμα και βρίσκοντας λύσεις στις άμυνες της αρτινής ομάδας, ο Χαρίλαος Τρικούπης έφτασε σε μία άνετη νίκη κάνοντας το 3/3 στον α' όμιλο της Β' ΕΣΚΑΒΔΕ.

Δεκάλεπτα: 22-15 24-09 23-23 30-21

Χαρίλαος Τρικούπης (Β) (Κακατσίδης-Κλάδης): Κιρκινέζος, Βαλεράς 6, Τσαμαδιάς 6, Παπαζήσης 10(1), Σακκαρέλης, Κιτσάκης, Σερμεντζέλης 7(1), Τριπολίδης Γ. 24(4), Τριπολίδης Δ. 20(2), Λειβαδάς 5(1), Καραβασίλης 4, Ελευθερίου 17

Άνω Πόλη (Πρέντζας): Μερκοβίτης 4, Αποστολάκης 9(3), Σιατής, Νούτσος 16(1), Κουλτούκης 8, Ζιώγος 5, Παππάς, Κοντός 14, Αναγνώστου 9, Μητρογιάννης 3