Νέα εντός έδρας ήττα για τον Πρωτέα

Δεύτερη σερί εντός έδρας ήττα για τον Πρωτέα.

Το παιχνίδι στο α' ημίχρονο είχε εναλλαγές στο σκορ, με τις δύο ομάδες να τελειώνουν το ημίχρονο ισόπαλες με 13-13. Στην επανάληψη, οι παίκτες του Πρωτέα ξεκίνησαν δυναμικά και κατάφεραν να προηγηθούν και με τρία τέρματα διαφορά, όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο πεντάλεπτό, όπου ο Αρχέλαος με ένα επιμέρους σκορ 3-1, πήρε τη νίκη με 22-24 και διατήρησε τις μαθηματικές του ελπίδες για τα play-off. Εντυπωσιακή εμφάνιση για τον Πάνο Τσέλιο, ο οποίος πέτυχε 10 τέρματα.

Διαιτητές: Μαυρίδης - Στεφανίδης

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 3-5, 6-7, 8-9, 12-11, 13-13 (ημχ.) 15-13, 17-14, 18-16, 20-20, 21-21, 22-24

Δίλεπτα: 3-6  Κόκκινη κάρτα: Τσάκαλος 55.04

Πέναλτι: 4/7-2/2

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ (Τσέλιος): Τσούλος, Τσέλιος Π. 10, Βουρλώκας, Τλουπάς, Κίτσος, Ρίζος, Γιολδάσης, Γεωργαλής, Τσέλιος Γ., Δράκος, Μπίζγκα 3, Λάππας 5, Τσέλιος Ν. 2, Τσίκος, Τσάκαλος 2, Ντάλλας

ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ (Σκούφας): Ξεφτέρης, Εγγλέζος 3, Δράντζιου, Σκούφας Δ., Τριανταφύλλου 4, Σκούφας Κ., Παπανάκος 2, Κοσμίδης, Θυμιόπουλος 8, Καϊμακάμης 2, Μάνης, Χαραλαμπίδης 5