Νέα εκτός έδρας νίκη για τον ΠΑΣ Κομμένου (vid)

Embed video:

Δείτε στο παραπάνω βίντεο το τρίτο γκολ (1-3) του ΠΑΣ Κομμένου από τον Σταμάτη.

Ο ΠΑΣ Κομμένου νίκησε τα Ρακούν στο "Γ. Γιολδάσης" και έκανε το 3 στα 4 εκτός έδρας, μετρώντας μόνο μία ήττα από τον ΑΟ Κορφοβουνίου.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 39ο λεπτό της αναμέτρησης. Σε μία από τις αρκετές φάσεις που δημιούργησε ο ΠΑΣ στο α' ημίχρονο, ο Νάτσιος εκτέλεσε φάουλ, ο Κατσούλης τσίμπησε τη μπάλα στη μικρή περιοχή και ο επερχόμενος Σπύρου με σουτ έκανε το 0-1. Ο ΠΑΣ έχασε στη συνέχεια ευκαιρία να πετύχει και δεύτερο γκολ, όταν ο Παππάς σέντραρε από τα δεξιά, ο Τσίνας πήρε την κεφαλιά, με τον αμυντικό των Ρακούν να απομακρύνει σε κόρνερ.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων στο 51', και πάλι από εκτέλεση φάουλ του Νάτσιου, με τον Σπύρου, με κεφαλιά αυτή τη φορά, να κάνει το 0-2. Δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Σταμάτης. Ο Παλιούρας δεν αστόχησε από την άσπρη βούλα και μείωσε προσωρινά σε 1-2. Στο 77ο λεπτό όμως, ο Σταμάτης με απευθείας εκτέλεση φάουλ άφησε άγαλμα τον Λιόλιο κάνοντας το 1-3 για την ομάδα του. Ο ΠΑΣ Κομμένου δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες για γκολ, ενώ στο 85' είχε και δοκάρι σε σουτ του Νάτσιου.

Διαιτητής: Φάντης Παναγιώτης  Βοηθοί: Πολύζος Κωνσταντίνος - Σωτηρίου Νεφέλη

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος): Λιόλιος, Ζαχαρης, Σακκάς, Τυρολόγος, Ζήσης (68' Μόσιαλος), Δήμος, Μάνδαλος (83' Γιαννάκος), Βερλέκης, Γαλανός (46' Γεωργούλας Π.), Καλαντζής, Παλιούρας

ΠΑΣ Κομμένου 1943 (Καψάλης): Κόπανος, Μπουτέτσιος, Σπύρου (77' Κοσμάς Ν.), Τζοβάνος, Νάτσιος Δ., Τσίνας, Λάμπρος, Παππάς Γ. (83' Παππάς Ε.), Κοντογιάννης (38' Πανακούλιας), Κατσούλης, Σταμάτης