Μία ήττα και μια ισοπαλία για τις Μικτές

Την ήττα γνώρισε από την Πρέβεζα/Λευκάδα γνώρισε η Μικτή Κ12, με την Κ14 να παίρνει ισοπαλία με 1-1.

Μία ήττα και μια ισοπαλία ήταν ο απολογισμός των σημερινών αγώνων ανάμεσα στις Μικτές Κ12 και Κ14 της ΕΠΣ Άρτας με τις αντίστοιχες της Πρέβεζας/Λευκάδας. Στο πρωινό παιχνίδι, η Μικτή Κ12, δεν τα κατάφερε στην έναρξη των υποχρεώσεών της και ηττήθηκε με 0-1 από τους φιλοξενούμενους χάρη σε γκολ του Άτσα στο 34ο λεπτό, από κοντά, έπειτα από αδυναμία της άμυνας να απομακρύνει.

ΕΠΣ Άρτας (Μαγκάκης) : Πήλιος, Μπούκας, Πανάκης, Ευαγγελής, Σιαφάκας, Σένια, Μπακοδήμος, Τσαμπάς, Κολιοσπύρος
στον πάγκο : Τζουμανίκας, Κοντός, Κουλτούκης, Νούτσος, Καραγιάννης, Μπαλαδήμας

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (Παναγιωτίδης) : Πολυχρονόπουλος, Ντέντες, Σκουτέλας, Άτσας, Βαρζέλης, Κωτσαντής, Τσόκας, Θεοχάρης, Δούρος
στον πάγκο : Παπουτσής, Τσίρας, Παπαμμάνος Γ., Παπαμμάνος Δ., Μεϊμάρογλου

Αποτελέσματα 1ης αγωνιστικής 3ου ομίλου Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Κ12

ΕΠΣ Θεσπρωτίας - ΕΠΣ Ηπείρου  0-1
ΕΠΣ Τρικάλων - ΕΠΣ Λάρισας  1-0
ΕΠΣ Άρτας - ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας  0-1
Ρεπό: ΕΠΣ Κέρκυρας

Στον μεσημεριανό ματς, οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες με 1-1. Η Πρέβεζα άνοιξε εκ νέου το σκορ στο 45ο λεπτό, με το Σολδάτο, για να διαμορφώσει το τελικό 1-1 για την Άρτα ο Παπαδημητρίου στο 65ο λεπτό.

ΕΠΣ Άρτας (Μαγκάκης) : Χούσος, Αντωνόπουλος, Παραλίκας, Τζουμάκας, Παπαδημητρίου, Ευαγγελής, Νούτσος, Αθανασακόπουλος, Παπανδρέου, Ντόλαν, Αραβανής
στον πάγκο : Γιάννος, Παπαγεωργίου, Παππάς, Λουκούμης, Γιαννούλης, Σιαφάκας, Ευαγγέλου

ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (Παναγιωτίδης): Χριστάκης, Γαζής, Νάτσιος, Σεργής, Ανδρέου, Λούπας, Μήτσιος, Γαλιάτσος, Τάτσης, Φωτίκας, Κυριακίδης
στον πάγκο : Ζήσης, Παπαστεργίου, Κακαβούλης, Λογοθέτης, Ναστούλης, Σολδάτος, Πιλαφάς