Με νίκη στη Φιλοθέη ξεκίνησε τη χρονιά η Καμπή

Δυναμικά μπήκε στη σεζόν η ΑΕ Καμπής, επικρατώντας στην έδρα της Φιλοθέης με 1-4.

Έχοντας εντυπωσιακή αποτελεσματικότητα στην επίθεση, σε αντίθεση με τη Φιλοθέη που σπατάλησε αρκετές ευκαιρίες, η ΑΕ Καμπής επέστρεψε στο Α' Τοπικό με νίκη, με το ευρύ μάλιστα, 1-4. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, και μόλις στο 3', ο Γιαννούλης με φάουλ σημάδεψε το δοκάρι, ενώ πέντε λεπτά μετά, ο Καλεύρας προ του Σταμούλη πλάσαρε με την μπάλα να φεύγει πάνω από το δοκάρι. Στο 15ο λεπτό το ματς σημαδεύτηκε από Τον τραυματισμό του Μουστακλή στο κεφάλι, που αποχώρησε για ράμματα. Στο 20', και πάλι ο Καλεύρας βρέθηκε προ του Σταμούλη, με τον έμπειρο γκολκίπερ να το σταματά, και το Βέλεγκα να μην μπορεί να σκοράρει στο ριμπάουντ. Στο 25ο λεπτό νέα φάση για τους γηπεδούχους, με τον Κατσιγιάννη να βλέπει το Σταμούλη να σταματά το σουτ του, ενώ στην αμέσως επόμενη φάση, ο ίδιος σταμάτησε και εξαιρετικό σουτ του Γιαννούλη εκτός περιοχής. Στο 35ο λεπτό, και κόντρα στη ροή του αγώνα, μίλησε ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου, με την Καμπή στην κόντρα επίθεση να σκοράρει το 0-1. Ευαγγέλου, Στέργιος και Μπέτσας συνδυάστηκαν, με τον τελευταίο με διπλή προσπάθεια να σκοράρει. Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι βρήκαν νέο γκολ στην κόντρα, με το Στέργιο να σεντράρει και τον Τζούκα να γράφει το 0-2.

Στην επανάληψη, το ματς τελείωσε σχετικά νωρίς, με την ΑΕ Καμπής να κάνει το 0-3. Ο Στέργιος με την τρίτη ασίστ του βρήκε και πάλι τον Τζούκα, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι έψαξαν το γκολ, και είχαν δύο σουτ του Βασιλάκου, χωρίς αποτέλεσμα. Τελικά, το γκολ ήρθε στο 89' με το Γιαννούλη να γράφει το 1-3 εκτός περιοχής, για να κλείσει το σκορ με αυτογκόλ του Διαμάντη, έπειτα από σουτ του Φώντα Λάκκα στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Καραγιάννης Θοδωρής

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς) : Αθανασίου, Ζώης, Γόγαλης, Διαμάντης, Γιαννούλης Σ., Γιαννούλης Δ., Κατσιγιάννης, Καραγιάννης, Βέλεγκας (54' Μποχώτης), Καλεύρας (67' Μπασιάκος), Βασιλάκος

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Σταμούλης, Στέργιος, Καραντζάς, Ντούπης, Μπέτσας, Καρράς, Βλάρας, Ευαγγέλου, Μουστακλής (15' λ.τρ. Τζούκας - 65' Παππάς), Λάκκας, Μαγγιώρος (81' Λάκκας Ξ.)