Με το ίδιο σκορ το 4 στα 4 η Φλωριάδα

Επικρατώντας και πάλι με 4-2 της Μέλισσας, η ήδη Πρωταθλήτρια Φλωριάδα έκανε το 4 στα 4 στους αγώνες μπαράζ.

Για πρώτη φορά αγωνίστηκε στη φυσική της έδρα η Πρωταθλήτρια ομάδα της Φλωριάδας, και ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο σήμερα είχε την ευκαιρία να παρακολουθήσει έναν πολύ ωραίο ποδοσφαιρικό αγώνα, ανοιχτό και χωρίς σκοπιμότητες καθώς δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο επιθετικά στο γήπεδο και δημιούργησαν 2-3 καλές φάσεις με κορυφαία αυτή του 12ου λεπτού, όταν Σπύρου και Νικοπολίδης συνδυάστηκαν πολύ ωραία, ο πρώτος έσπασε στο Μήτσιο που πλάσαρε, με το Νικολάου όμως να βρίσκει την μπάλα και να τη στέλνει στο δοκάρι του. Η Μέλισσα απάντησε με γκολ, όταν από σέντρα στην περιοχή από τον Κωσταδήμα, ο Δράκος πήρε την κεφαλιά και νίκησε τον Μπακόλα, γράφοντας το 0-1. Η απάντηση των νικητών ήταν άμεση, καθώς πέντε λεπτά μετά, έπειτα από κόρνερ του Νικοπολίδη, ο Σπύρου με καρφωτή κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, νίκησε το Νικολάου για το 1-1. Οι δυο ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, με τη Φλωριάδα όμως να το πετυχαίνει στο 43ο λεπτό, όταν μετά από ωραία κόντρα επίθεση, ο Κατσαρός βρήκε τον Αντωνίου, εκείνος πλάσαρε το Νικολάου, με την μπάλα να στρώνεται στο Μανιφάβα, που σε κενή εστία, έγραψε το 2-1.

Στο δεύτερο μέρος, η Μέλισσα ευτύχησε να ισοφαρίσει γρήγορα, όταν μετά από τετ α τετ του Δράκου και απόκρουση του Μπακόλα, η μπάλα στρώθηκε στον Κότσιαλο που έγραψε το 2-2. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές καλές στιγμές στο δεύτερο μέρος, η Μέλισσα κυρίως με σουτ του Δήμου, όμως η Φλωριάδα ξαναπήρε το προβάδισμα στο 64', όταν από σέντρα του Αποστόλου, ο Τσίρος πήρε την κεφαλιά, ο Νικολάου έδιωξε, όμως ο επερχόμενος Αντωνίου σκόραρε στην επαναφορά, γράφοντας το 3-2. Οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή στιγμή με το Μήτσιο, που κοντρόλαρε πολύ ωραία στην περιοχή και σούταρε, με το Νικολάου να βγάζει πολύ δύσκολα ενστικτωδώς, ωστόσο έφτασαν στο τελικό 4-2, στο 77', όταν αρχικά ο Μήτσιος νικήθηκε από το Νικολάου, όμως η μπάλα έφτασε στο Σπύρου, που με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, τελείωσε το ματς. Η Μέλισσα πάλεψε για ένα γκολ, χάνοντας μάλιστα σπουδαία ευκαιρία στο 86', όταν ο Δράκος σε τετ α τετ σημάδεψε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Κότσιαλος σε κενή εστία, πλάσαρε άστοχα, ενώ ο Μπίζας πραγματοποίησε 2-3 ωραίες επεμβάσεις, με το 4-2 να παραμένει.

Διαιτητής : Μαγιάννης Χρήστος  Βοηθοί : Παπανίκος Βαγγέλης - Δραγατάκης Γιώργος

ΑΟ Φλωριάδα (Χρήστου) : Μπακόλας (59' Μπίζας), Αποστόλου, Καλαμπούκης, Κακάβας, Λύτος, Κατσαρός (51' Τσίρος), Μανιφάβας (51' Γκαναβίας), Νικοπολίδης, Μήτσιος, Σπύρου, Αντωνίου (84' Πανέτας)

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου (81' Καραγιάννης), Παπακίτσος, Μήτσιος, Σταμούλης, Κούσης, Σαγάνης, Μανιώτης, Κωσταδήμας (83' Χούσος), Δράκος, Δήμος, Κότσιαλος