Κοντά στην άνοδο η Αναγέννηση Άρτας

Έτοιμη για την άνοδό της στην Α' κατηγορία είναι η Αναγέννηση, που επικράτησε του Ερμή Κεραματών με 2-0.

Δε δείχνει διατεθειμένη να χάσει το εισιτήριο της ανόδου η Αναγέννηση, που επικράτησε και για τη δεύτερη αγωνιστική των play-off του Ερμή Κεραματών, με 0-2. Οι νικητές, έφτασαν πριν το ημίωρο στο νικηφόρο αποτέλεσμα, με το Γιώργο Δ. Νταλάκα, στο 6ο λεπτό να ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ, για να διαμορφώσει λίγο αργότερα το τελικό σκορ στο 14ο λεπτό ο Αβραμίδης, με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα του Νταλάκα που από σκόρερ έγινε δημιουργός. Η "Α" είχε αρκετές ευκαιρίες να ανεβάσει το δείκτη του σκορ τόσο στο πρώτο όσο και στο δεύτερο μέρος, με κορυφαία ένα ωραίο σουτ του Γκαρτζώνη που έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ ο Γόγαλης. Όσο για τους φιλοξενούμενους είχαν κάποιες φάσεις να ξαναμπούν στο ματς, με το Βαρέλη όμως να σταματά όποτε χρειάστηκε το Λεκάνη και το Στασινό. Οι φιλοξενούμενοι με τη νίκη αυτή, έφτασαν στους 12 βαθμούς και μοιάζει απίθανο πλέον να χάσουν την πρωτιά.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης  Βοηθοί : Παπαμιχαήλ Αποστόλης - Μάνος Δημήτρης

Ερμής Κεραματών (Σεϊμένης-Σιαπέρας) : Γόγαλης, Χαϊντάρι, Δήμος (46' Θεμελής), Πανέτας, Κατέρος, Πατήλας, Στασινός (77' Σιαπάτης Χ.), Τσώλης, Σιαπάτης, Σιαπέρας (53' Μήτσιος), Λεκάνης

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας Τ.) : Βαρέλης, Αβραμίδης, Κορέσι, Μανοδήμος, Τσιφλίδης, Σταύρου (73' Δήμος), Βασιλείου (80' Γκότζιος), Νταλάκας Γ.Α., Κολιός (83' Γεωργούλας Π.), Νταλάκας Γ.Δ., Γκαρτζώνης (68' Βαλλίδης)