«Καθάρισε» από νωρίς ο Τσαμπάς για την Ανέζα

Με δύο γρήγορα γκολ ο Παναγιώτης Τσαμπάς κλείδωσε από νωρίς την νίκη για τους γηπεδούχους.

Ο ΠΑΣ Ανέζα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, ευτύχησε να πετύχει δύο γρήγορα γκολ και στη συνέχεια έφτασε σε μία άνετη νίκη. Μόλις στο 6ο λεπτό η ομάδα της Ανέζας κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Τσαμπάς κάνοντας το 1-0. Ο ίδιος παίκτης στο 10' μπήκε στην περιοχή από τα δεξιά και από θέση τετ-α-τετ νίκησε ξανά τον τερματοφύλακα για το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο β' ημίχρονο οι γηπεδούχοι στο 54' πέτυχαν το 3-0, με τον Γεωργίου με απευθείας εκτέλεση φάουλ να στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Παπαχρήστου. Οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια θα μπορούσαν να πετύχουν το γκολ της τιμής όμως ο Νίκος Τριαντάφυλλος από κοντά σημάδεψε το κάθετο δοκάρι.

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Παπαμιχαήλ Αποστόλης - Λάμπρου Χάρης

ΠΑΣ Ανέζα (Μπέτσας): Τσαμπάς Μ., Μυτικιώτης, Ντούλας, Ντιβέρης, Μητσαράς, Στεργίου (81' Γεωργίου Λ.), Σιώζος (77' Λιόλιος), Ζώης, Παπαγεωργίου, Γεωργίου Ν. (74' Μπέτσας), Τσαμπάς Π.

ΑΕ Ραδοβυζίων (Μπιτχαβάς): Παπαχρήστος, Τολιάκης (75΄Μπιτχαβάς), Τσούλος, Ζαχαρης, Δήμος Π-Κ., Φλώρος, Τριαντάφυλλος Δ. (66' Τριαντάφυλλος Ν.), Σμύρης, Ζολώτας (68' Καμζέλης), Πλεύρης, Δήμος Π-Γ.