Ήττα στο τάι-μπρέικ για την Αναγέννηση

Με 3-2 ηττήθηκε η Αναγέννηση εντός έδρας από τη Νίκη Αιγινίου.

Σε ένα παιχνίδι για γερά νεύρα, με κατά διαστήματα ωραίο βόλεϊ, η Αναγέννηση ηττήθηκε από τη Νίκη Αιγινίου στο τάι-μπρέικ. Η αρτινή ομάδα έμεινε πίσω με 0-2 χάνοντας τα δύο πρώτα σετ με 21-25 και 17-25, όμως στη συνέχεια το πάθος που έβγαλε, η βελτίωση στο σερβίς και τα λιγότερα λάθη της έδωσαν τη δυνατότητα να πάρει εύκολα τα δύο επόμενα σετ με 25-11 και 25-17 και να στείλει το παιχνίδι στο τάι-μπρέικ.

Εκεί, ίσως η χαλαρότητα από την εύκολη κατάκτηση των δύο προηγούμενων σετ, οδήγησε τη Νίκη σε ένα γρήγορο 0-4, όμως μετά από τάιμ-άουτ της "Α" το σκορ ήρθε στην ισοπαλία με 5-5. Οι φιλοξενούμενοι ωστόσο με καλό σερβίς δυσκόλεψαν την πρώτη μπαλιά, και κατάφεραν να φτάσουν στο 11-15, παίρνοντας τους 2 πόντους της νίκης, με την αρτινή ομάδα να μένει με τις εμπειρίες για τους νεαρούς παίκτες της, με τρίτο ματς να πηγαίνει σε πέμπτο σετ.

Σετ (2-3) : 21-25, 17-25, 25-11, 25-17, 11-15

Αναγέννηση Άρτας (Λεμονίδης) : Τασηνίκος, Σιαμπαλής, Λαϊνάς, Χαττάρι, Νταλίπης (Λ), Τσουμάνης, Μητσόπουλος, Χόνδρος, Σερμάδι, Μάντζιος, Βρυώνης

Νίκη Αιγινίου (Τερζής Α.): Τσαλούκης, Τερτίρογλου, Κιοσές, Τσαχλάρης, Γκογκίδης, Τερζής Μ., Αρμούρος, Ωρολογάς, Τερζής Α., Ματσκίδης

Αποτελέσματα 4ης αγωνιστικής Α2 Ανδρών (Β' όμιλος)
ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΟ Σερρών 3-0 (25-20, 25-17, 25-16)
Απόλλων Καλαμαριάς - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (17-25, 15-25, 25-22, 16-25)
Πιερικός - Άθλος Ορεστιάδας 3-1 (25-22, 24-26, 25-17, 25-12)
Ελπίς Αμπελοκήπων - Μακεδονικός 3-2 (25-16, 19-25, 25-21, 22-25, 15-13)
ΑΕΝ Πανοράματος - ΑΜΣ Νέστωρ 3-2 (25-20, 25-21, 23-25, 21-25, 15-09)
Αναγέννηση Άρτας - Νίκη Αιγινίου 2-3 (21-25, 17-25, 25-11, 25-17, 11-15)