Ήττα στην πρεμιέρα από τη Νέα Ιωνία η Αναγέννηση

Δεν τα κατάφερε απέναντι στις νταμπλούχες Ελλάδας η Αναγέννηση Άρτας και γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 24-30.

Οι φιλοξενούμενες ήταν μπροστά στο σκορ από το δεύτερο πεντάλεπτο, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο του α' ημιχρόνου κατάφεραν να ξεφύγουν και να πάνε στο ημίχρονο με μία διαφορά 7 τερμάτων (12-19). Στο β' μέρος η Νέα Ιωνία ανέβασε κι άλλο την απόδοση της, φτάνοντας και σε διψήφια διαφορά τερμάτων, με την αρτινή μας ομάδας στο τέλος να καταφέρνει να μικρύνει την έκταση της ήττας στο τελικό 24-30. Για την Αναγέννηση ξεχώρισε η Βάσω Σκάρα με τα 13 γκολ που πέτυχε, η οποία στα 44 της συνεχίζει να ξεχωρίζει.

Διαιτητές: Στεφανίδης – Γράψας

Πεντάλεπτα: 2-2, 3-6, 5-10, 7-12, 9-15, 12-19 (ημχ.), 13-20, 14-23, 16-26, 19-29, 22-29, 24-30

Δίλεπτα: 2-3  Πέναλτι: 6/7-4/5

Φέτα Ήπειρος Αναγέννηση Άρτας (Δήμου): Σκουτέλα 1, Καλοΐδη 2, Σαγάνη, Σμαρδέλη 2, Βέμη, Σκάρα 13, Μέγα, Δήμου, Κολτούκη, Βράτσεβα 3, Παπανδρέου, Κανάρα, Μπαλάφα 3, Κουρέλη, Καλασνίκοβα

ΟΦΝ Ιωνίας (Ζιβούλοβιτς): Κεπεσίδου, Κερλίδη, Στεφάνοβιτς, Μίλασιτς 7, Παπανικολάου 4, Πάπα 7, Ζυγούρα 3, Μακρή, Βαφειάδου 2, Πανούση, Διακογιάννη 1, Κοντοστεργίου, Σαραντάκου, Ζηνωνίδου, Χρονοπούλου 4, Στουγιαννίδου 2