Ήττα στη Μίκρα για την Κ19

Την εκτός έδρας ήττα με 2-0 από τον Ηρακλή γνώρισαν οι Νέοι της ΑΕ Καραϊσκάκης σε αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Football League.

Το νικηφόρο και αήττητο σερί της ομάδας νέων του Ηρακλή συνεχίστηκε και αυτή την αγωνιστική, όπου επικράτησε στις εγκαταστάσεις της Μίκρας επί της Κ19 του Καραϊσκάκη με σκορ 2-0. Οι γηπεδούχοι έφτασαν στη νίκη με τα τέρματα που πέτυχε ο Κυζιρίδης στο 8ο λεπτό και ο Αβραμίδης στο 50ο λεπτό.

Διαιτητής: Μιχούλιας (Μακεδονίας)  Βοηθοί: Ανδρέου (Μακεδονίας) - Γεωργόπουλος (Μακεδονίας)

Κ19 Ηρακλής: Συρυτούδης, Ταουσάνης, Χατζηστογιάννης, Κριτσιάνης (82΄ Καγκελίδης), Μανακίτσας (84΄ Μπαλικτσής), Γιαννακόπουλος, Στόιος (70΄ Μαγκούτης), Αποστόλου, Κυζιρίδης, Τζούτζιος, Αβραμίδης (80΄ Αναστασιάδης)

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Μπούκας (82΄ Μπακοχρήστος), Μήτσιος, Θεμελής (λ.τρ. 74΄ Γιαννούλης), Ευαγγέλου, Παππάς Δ., Τσίρκας (35΄ Μπάχα), Ροβίνας, Αρτέμης, Καζέλης, Μαργώνης, Κασίμης (58΄ Χύσο)