Ήττα με 2-3 σετ απο τον Φιλαθλητικό οι γυναίκες του Γ.Σ. Άρτας

Την ήττα με 2-3 γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Γ.Σ. Άρτας από τον πρωτοπόρο Φιλαθλητικό Πρέβεζας.

Δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του πρωτοπόρου Φιλαθλητικού ο Γ.Σ. Άρτας, γνωρίζοντας την ήττα με 2-3. Η Αρτινή ομάδα αν και προηγήθηκε στο σκορ με 1-0, δεν κατάφερε να αντεπεξέλθει στην πίεση των φιλοξενούμενων οι οποίοι ισοφάρισαν σε 1-1. Στο 3ο σετ, αν και ο Γ.Σ. κατάφερε να προηγηθεί, ο Φιλαθλητικός με ένα ξέσπασμά του αποδιοργάνωσε την υποδοχή και την άμυνα της γηπεδούχου ομάδας κερδίζοντας το σετ με 25-27. Αλλαγή εικόνας στο 4ο σετ, όπου με σωστές επιθετικές λύσεις οι γηπεδούχοι κέρδισαν δύσκολα 25-22.Στο 5ο και καθοριστικό σετ, ένας μονόλογος του Φιλαθλητικού στο σέρβις δεν άφησε περιθώρια στους γηπεδούχους που έχασαν με 03-15 και 2-3 σετ.

Τα σετ (2-3): 25-19, 11-25, 25-27, 25-22, 03-15.

Γ.Σ. Άρτας: Σωτηρίου, Μπίκα, Πραμαγκιούλη, Κούκου, Ρίζου, Βαρέλη, Ι. Δημοθεόδωρου λ./ Α. Δημοθεόδωρου, Πορτοβάρα, Πάνου, Κιτσοπάνου, Προτοντουάρι, Κόκκινου λ.