Ήττα και στην Κοζάνη για τον Σκουφά

Την ήττα γνώρισε στο ΔΑΚ Κοζάνης ο Σκουφάς, από την γηπεδούχο ομάδα της ΑΕΠ Καραγιαννίων.

Οι γηπεδούχοι που ολοκλήρωσαν τις φετινές τους υποχρεώσεις σήμερα, καθώς την τελευταία αγωνιστική έχουν ρεπό, έφτασαν στα γκολ που της χάρισαν τη νίκη στο β' ημίχρονο, μετά από ένα κακό α' ημίχρονο. Η ομάδα του Κομποτίου θα μπορούσε να έχει ανοίξει αυτή το σκορ στο παιχνίδι, όμως ο Ασπροποταμίτης από θέση τετ-α-τετ δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ. Η ΑΕΠ πήρε το προβάδισμα στο 65ο λεπτό με τον Μπουρτουζιάν, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στις καθυστερήσεις.

Διαιτητής: Καλαντζής (Θεσσαλίας)  Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας) - Σφύρης (Θεσσαλίας)

Σκουφάς Κομποτίου (Σωτηρόπουλος): Μαλαμής, Μαγκάκης, Σχισμένος, Πέτσας, Μπαλωμένος, Παρράς (60' Παπαγιάννης), Βερλέκης, Θεοδωρής (85' Κακιώνης), Μπάφας, Μπαλαδήμας, Ασπροποταμίτης (70' Παππάς)