Ήττα για την Αναγέννηση από το Νέστωρα

Άλλη μια ήττα μετρά η Αναγέννηση, στα πλαίσια των play-off για την άνοδο στην Α1, από το Νέστωρα με 1-3 σετ.

Ελλιπής παρατάχθηκε η Αναγέννηση στον αγώνα της ενάντια στο Νέστωρα, όπου και έχασε με 1-3 σετ. Η ομάδα που στερήθηκε τις υπηρεσίες του Καραβασίλη, παρατάχθηκε με τον Τασηνίκο σε ρόλο ακραίου, και χωρίς καθόλου αλλαγές στον πάγκο, έναντι στον πλήρη Νέστωρα. Στο 1ο σετ, η ομάδα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, αιφνιδιάζοντας τους φιλοξενούμενους, κερδίζοντάς το με 25-21. Στο 2ο σετ, το παιχνίδι πήγαινε πόντο-πόντο στο μεγαλύτερο μέρος του, με τους γηπεδούχους να είναι ανταγωνιστικοί, όμως ο Νέστωρας επικράτησε στο τέλος με 22-25. Ίδια εικόνα και στο 3ο σετ, με τους φιλοξενούμενους να το κερδίζουν με 21-25. Στο 4ο σετ, η Αναγέννηση εμφάνισε σημάδια κούρασης, καθώς δεν υπήρχε βοήθεια από τον πάγκο, κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Νέστωρας και πήρε εύκολα το σετ με 16-25.

Αποτελέσματα Α2 Ανδρών (Β' όμιλος - 2ος υποόμιλος) 4η αγωνιστική πλέι οφ (1-4)

Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ   3-0 (25-17, 25-21, 25-14)
Αναγέννηση Άρτας - Νέστωρας   1-3 (25-21, 22-25, 21-25, 16-25)