Ήττα από την ουραγό Καστοριά για το Σκουφά

Παρ' ότι προηγήθηκε στην Καστοριά ο Σκουφάς, δέχτηκε τρία γκολ στο δεύτερο μέρος και γνώρισε την ήττα με 3-1.

Η περιγραφή του παιχνιδιού είναι μια προσφορά της ταβέρνας :

"ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΣ"
Κομπότι Άρτας
Τηλ. 2681065293

Δεν τα κατάφερε για ένα ακόμα παιχνίδι ο Σκουφάς Κομποτίου, που παρ' ότι προηγήθηκε στην Καστοριά, ηττήθηκε από την ουραγό ομάδα της πόλης, η οποία ωστόσο με βάση την εικόνα του παιχνιδιού, άξιζε τη νίκη. Οι γηπεδούχοι δε θύμισαν σε καμία περίπτωση ομάδα που βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας, δημιουργώντας πολλές φάσεις για γκολ, και βγάζοντας ποιότητα μεσοεπιθετικά. Η πρώτη φάση ανήκε στην Καστοριά, με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 3' που σταμάτησε στον Παπαχρήστο. Στο 10ο λεπτό, οι γηπεδούχοι βγήκαν σε κατάσταση 2 με 2, όμως σωτήρια οι αμυντικοί του Σκουφά έδιωξαν τελευταία στιγμή σε κόρνερ. Στο 16ο λεπτό, κεφαλιά του Αστράουσκας έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ ο Παπαχρήστος, ενώ από το κόρνερ νέα κεφαλιά για τους γηπεδούχους έφυγε άουτ. Στη μεγαλύτερη ευκαιρία στο πρώτο μέρος, ο Αστράουσκας έφυγε μόνος απέναντι από τον Παπαχρήστο, όμως ο κορυφαίος του Σκουφά σήμερα, του πήρε την μπουκιά από το στόμα, μπλοκάροντας δύσκολα πριν βρεθεί σε κενό τέρμα ο φορ της Καστοριάς.  Στο 32ο λεπτό και κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Νταλάκας σέντραρε ωραία από αριστερά, και ο Μπαλάφας νίκησε στον αέρα τον προσωπικό του αντίπαλο στέλνοντας την μπάλα με κεφαλιά στη γωνία της εστίας του Κράτσιου για το 0-1.

Στο δεύτερο μέρος, το πρώτο τέταρτο κύλησε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο, όμως μετά το 60', οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο γήπεδο φτάνοντας στην εστία του Παπαχρήστου με ευκολία. Στο 60ο λεπτό, ο Παπαχρήστος έβγαλε πολύ δύσκολα σε κόρνερ, από την εκτέλεση του οποίου ο Ιασωνίδης, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Η φάση όμως δεν είχε τελειώσει, και από νέα σέντρα, ο Αντωνιάδης με πολύ ωραία κεφαλιά, νίκησε τον Παπαχρήστο που φάνταζε ανίκητος μέχρι εκείνο το σημείο. Το γκολ έδωσε φτερά στα πόδια των παιχτών της Καστοριάς, που στο 80ο λεπτό πέτυχαν την ολική ανατροπή. Από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Χασάι τρύπωσε ανάμεσα στους αμυντικούς του Σκουφά, και με εναέριο πλασέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς, για το 2-1. Ο Σκουφάς, πάλεψε να βγει στην επίθεση με όποια ψυχικά αποθέματα είχε, έχοντας ένα καλό ψηλοκρεμαστό σουτ που έφυγε ψηλά. Τελικά, φτάσαμε στο 87ο λεπτό, όταν ο κορυφαίος των "γουναράδων", Αστράουσκας, έδωσε πανηγυρικό τόνο στη νίκη της Καστοριάς, πετυχαίνοντας με προβολή το τελικό 3-1. Με τη νίκη αυτή, η Καστοριά, έφτασε το Σκουφά στον ένα βαθμό, με την αρτινή ομάδα, να ψάχνει νίκες που θα την ανεβάσουν ψυχολογικά και βαθμολογικά.

Διαιτητής : Παυλίδης  Βοηθοί : Δράγος - Δουμτσής

Σκουφάς Κομποτίου (Μαγκάκης) : Παπαχρήστος, Καλπακούλας, Χρηστογιάννης, Σχισμένος, Πέτσας, Βερλέκης, Παππάς, Μαγκάκης, Μπαλάφας, Νταλάκας, Σταμούλης
έπαιξαν και οι : Παπαγιάννης, Ασπροποταμίτης, Τάσσος, Δήμος