Ήττα 4-0 για τη Φλωριάδα στο Καναλάκι

Την ήττα από τον Αχέροντα γνώρισε η Φλωριάδα σε αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής, με 4-0, στο Καναλάκι.

Ο Αχέρων ήταν φανερά καλύτερος στη σημερινή αναμέτρηση και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 29ο λεπτό, από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζδράβου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να καθαρίσουν το παιχνίδι και να φτάσουν στη νίκη με 4-0 στην επανάληψη, με τον Νικολάου να πετυχαίνει δύο τέρματα (60' & 85'), ενώ ενδιάμεσα και στο 67ο λεπτό βρήκε δίχτυα ο Πάνος.

Διαιτητής: Νέος (Ηπείρου)  Βοηθοί: Τσάντας - Πάνος (Ηπείρου)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Τζίμας): Ραχιώτης, Ζδράβος, Τζίμας, Φράγκος, Πάνος, Κώστας, Βασιλείου, Κούσης, Βασιλειάδης, Νικολάου, Γούλας

ΑΟ Φλωριάδας (Γιάννος): Ψαρράς, Πλατογιάννης, Γκίκα, Αντωνιάδης, Κακιώνης, Γκαναβίας N., Καρύδης, Γουρούνας, Λεκάνης, Κότσι, Γεωργιάδης