Ισόπαλοι στο Νεοχώρι ο Αχιλλέας με την Καμπή

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχτηκαν σε ένα όμορφο ματς, ο γηπεδούχος Αχιλλέας με την ΑΕ Καμπής.

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχτηκαν στο γήπεδο του Νεοχωρίου, ο γηπεδούχος Αχιλλέας με την ΑΕ Καμπής, σε ένα ωραίο ματς, με αρκετές φάσεις και την μπάλα να πηγαίνει πάνω κάτω. Μόλις στο 3ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απείλησαν με τον Κωσταδήμα να εκτελεί απευθείας φάουλ, και το Σταμούλη να βγάζει σε κόρνερ. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με γκολ, με το Βλάρα τρία λεπτά μετά να εκτελεί φάουλ, το Χαλκιά να διώχνει και τον επερχόμενο Βλάρα να παίρνει το ριμπάουντ και να γράφει με πλασέ το 0-1. Στο 20' ήταν σειρά του Μπεζεβέγκη να δοκιμάσει το πόδι του με απευθείας εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι. Αυτή ήταν και η τελευταία πολύ καλή στγμή για το πρώτο μέρος.

Στην επανάληψη, ο ρυθμός ανέβηκε, με τον Πάνο να εκμεταλλεύεται ασυνεννοησία στην άμυνα της Καμπής και να γράφει με πλασέ το γρήγορα γρήγορα το 1-1. Δύο λεπτά μετά και συγκεκριμένα στο 51', ήρθε η ολική ανατροπή στο ματς, με τον Κωσταδήμα να εκτελεί το φάουλ, και μετά από σύγχυση στην άμυνα, η μπάλα να φτάνει στον Κοστρένι που έγραψε το 2-1. Στο 60ο λεπτό, οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν σημαντικό προβάδισμα νίκης, όταν ο Κωσταδήμας κέρδισε πέναλτι, το οποίο και εκτέλεσε ο ίδιος, όμως ο αειθαλής Σταμούλης το νίκησε. Στο 78ο λεπτό, ο Λάκκας εκτέλεσε απευθείας το φάουλ από πλάγια θέση, και σκοράροντας για τρίτο σερί παιχνίδι, έγραψε το τελικό 2-2. Νέα απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 83', αυτή τη φορά από τον Κωσταδήμα, ο Σταμούλης είπε και πάλι "όχι". Η ΑΕ Καμπής έφτασε κοντά σε νέα ανατροπή, στο 89ο λεπτό, όταν ο Μπεζεβέγκης βρήκε κάθετα το Μουστακλή, όμως ο φορ της Καμπής πλάσαρε άουτ, με το 2-2 να παραμένει μέχρι τέλους, με την ισοπαλία να μοιάζει δίκαιο αποτέλεσμα για το συγκεκριμένο ματς.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Τράμπας Θωμάς - Γεωργούλας Βαλάντης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Χαλκιάς, Βέλο (46' Αρτένις), Κοστρένι, Τσέλα, Νάτσιος, Βούλγαρης, Πάνος (84' Δήμος Δ.), Λούκα, Κολιογιάννης, Κωσταδήμας, Δήμου (88' Ανδρέας)

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Σταμούλης, Στέργιος, Παππάς (61' Καραβασιλείου), Μπεζεβέγκης, Λάκκας Σ. (52' Μπαλλιας), Καρράς, Βλάρας, Λάκκας Β., Μουστακλής, Τζούκας (46' Ντούπης), Ζαχάρης (76' Μαγγίνας)