Ισόπαλοι Ραδοβύζια και Καλόβατος

Στο 2-2 έμειναν ΑΕ Ραδοβυζίων και Ολυμπιακός Καλοβάτου, σε ματς που διεξήχθη στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής της Β' κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς νωρίς κεφάλι στο σκορ, όταν ο μόνιμος σκόρερ τους Πάνος Δήμος σκόραρε στο 5ο λεπτό, με ωραίο σουτ εκτός περιοχής, για το 1-0. Ο Ολυμπιακός έφερε το παιχνίδι στα ίσα, στο ημίωρο όταν Τζεράλντο Ράμα κέρδισε πέναλτι από τον Τζίμα, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Τσόγκας για το 1-1. Η ΑΕ Ραδοβυζίων σκόραρε και πάλι στο 68ο λεπτό, εκ νέου με το Δήμο, να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με δεύτερη προσπάθεια, αφού η κεφαλιά του αρχικά είχε προσκρούσει στο δοκάρι, και να γράφει το 2-1. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Τζίμα με δεύτερη κίτρινη στο 85ο λεπτό, και ενώ όλα έδειχναν πως τα Ραδοβύζια, που κρατούσαν στην άμυνα το υπέρ του σκορ, θα έπαιρναν τη νίκη, σε μια φάση που δε "μύριζε γκολ" στις καθυστερήσεις, ο Κουτρομάνος αποδείχτηκε "χρυσή αλλαγή" για την ομάδα του, καθώς έκλεψε την μπάλα από τους αμυντικούς, και κρέμασε τον τερματοφύλακα, χαρίζοντας το βαθμό της ισοπαλίας στον Ολυμπιακό Καλοβάτου.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Κοσίνας Βαγγέλης - Τράμπας Θωμάς

ΑΕ Ραδοβυζίων (Μπιτχαβάς) : Παπαχρήστος, Δήμος Π., Δήμος Γ. (90' Νάσιος), Τσούλος, Ζαχαρης, Τριαντάφυλλος, Τζίμας, Φλώρος, Δήμος Π.  (74' Σμύρης Γ.), Πλέυρης (46' Τολιάκης), Ζολώτας

Ολυμπιακός Καλοβάτου (Τσόγκας) : Σάλλας, Παπακώστας, Τζίμας (68' Κουτρομάνος), Τσόγκας, Κωλέτσος, Μήτσιος, Ράμα (84' Τσόγκας Μ), Ζαγγάνας, Τσόγκας Χ., Κοτρότσιος, Σταματούκος (74' Ντόκορος)