Ισόπαλοι ΑΟ Φιλιππιάδας και Ακράτητος

Ισόπαλοι με 1-1 αναδείχτηκαν στο σημερινό μεταξύ τους παιχνίδι ο ΑΟ Φιλιππιάδας με τον Ακράτητο Ακροποταμιάς.

Σε ένα ματς το οποίο θα μπορούσε να χαρακτηριστεί και βαθμολογικά αδιάφορο, τέθηκαν αντιμέτωποι στη Φιλιππιάδα ο τοπικός ΑΟ με τον Ακράτητο. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 23ο λεπτό, όταν μετά από ωραίο μονοκόμματο σουτ του Δήμου από τα δεξιά, η μπάλα κατέληξε στην απέναντι γωνία του Καραγιάννη, για το 0-1. Το γκολ των γηπεδούχων σημείωσε ο Ρεμπής, λίγο πριν φύγει το ημίχρονο, με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, γράφοντας το τελικό 1-1. Στο δεύτερο μέρος δεν είχαμε κάτι το ιδιαίτερο, με το παιχνίδι να περιορίζεται στο χώρο του κέντρου, χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Στούπας Χρήστος - Βασίλα Φωτεινή

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Καραγιάννης, Παπαρούνης, Λαμπρούσης (57' Παπαλέξης), Αλεξίου, Ρεμπής, Κουτσογιάννης, Παντιώρας (68' Μπακοδήμος), Τσοκανάς, Θειόπουλος (46' Γιάννος), Μπαλάφας, Λαϊνάς

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπακόλας) : Σεϊμένης Στ., Σεϊμένης Β., Χελάς (18' Μπίτζος Α.), Κώστας, Τατσιόπουλος, Δήμος (74' Σεϊμένης Δ.), Νάκος, Λούλο, Αγγέλης (61' Τζουβάρας), Βαγγελής, Μπίτζος