Ισοπαλία στο Αίγιο για τον Καραϊσκάκη

Στο 0-0 έμειναν οι παίκτες του Καραϊσκάκη στο Αίγιο, καθώς παρά τις πολλές φάσεις, δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον κατά συνθήκη γκολκίπερ, Γαβριηλίδη.

Δεν κατάφερε να φύγει με το "διπλό" από το Αίγιο ο Καραϊσκάκης, όμως χάρη και στα υπόλοιπα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής, εξασφάλισε και μαθηματικά την παρουσία του για τη νέα σεζόν στη Football league. Η αρτινή ομάδα, παρά τις πολλές απουσίες ήταν πιο απειλητική στον αγωνιστικό χώρο, έπεσε όμως πάνω στο Βασίλη Γαβριηλίδη, που αν και μέσος, αγωνίστηκε ως κατά συνθήκη τερματοφύλακας, δείγμα της δύσκολης κατάστασης που επικρατεί στον Παναιγιάλειο, πραγματοποιώντας όμως εξαιρετική εμφάνιση, καθώς επενέβη όποτε χρειάστηκε. Αξίζει να σημειωθεί πως το πρόβλημα με τους τερματοφύλακες στην ομάδα του Αιγίου είναι γνωστό, καθώς στο προηγούμενο ματς, κάτω από τα δοκάρια έκατσε ο Σταματής. Στο 28ο λεπτό ήρθε η καλύτερη στιγμή μέχρι εκείνη την ώρα για τον Καραϊσκάκη, όταν ο Χούσος έσπασε στο Μακρίδη, που με πλασέ στην απέναντι γωνία προσπάθησε να ανοίξει το σκορ, με το Γαβριηλίδη όμως να διώχνει και πάλι δύσκολα. Ο Παναιγιάλειος προσπαθούσε από τη μεριά του να δημιουργήσει προϋποθέσεις για ένα γκολ, με το Σταματή στο 39ο λεπτό, να συγκλίνει και να σουτάρει, όμως την μπάλα να φεύγει άουτ. Στην τελευταία καλή στιγμή του πρώτου μέρους, ο Μακρίδης προσπάθησε για ακόμα μια φορά στα πρώτα 45' να σκοράρει, εκτελώντας ωραία απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή, με το Γαβριηλίδη, όμως να του λέει και πάλι δύσκολα "όχι".

Στο δεύτερο μέρος, ο Καραϊσκάκης προσπάθησε να γίνει ακόμα πιο επιθετικός, και με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Ευαγγέλου βρέθηκε μέσα στη μεγάλη περιοχή, στόπαρε και σούταρε δυνατά, με το Γαβριηλίδη όμως να απομακρύνει με ακόμα μια δύσκολη επέμβαση, που θα έπειθε και τους πλέον δύσπιστους ότι η θέση του μέσα στο γήπεδο είναι αυτή του τερματοφύλακα. Στο 64ο λεπτό, ο Κόκκορης επιχείρησε μία σέντρα σουτ που δεν ανησύχησε το Ραχιώτη καθώς έφυγε άουτ. Στο 73ο λεπτό, ο Δημητριάδης εκτέλεσε φάουλ, ο Μακρίδης βγήκε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε, με το Γαβιηλίδη όμως να διώχνει και πάλι δύσκολα. Στο 81' οι γηπεδούχοι που έψαχναν την κόντρα επίθεση, είχαν μια καλή φάση με το Σταματή να βρίσκει χώρο και να σουτάρει λίγο άουτ, ενώ στην επόμενη φάση, ο Κυριάκης σέντραρε και βρήκε τον Ευαγγέλου, ο οποίος όμως από το ύψος της μικρής περιοχής νικήθηκε και πάλι από το Γαβριηλίδη. Ο υπολειπόμενος χρόνος κύλησε χωρίς κάτι αξιοσημείωτο, με τον Καραϊσκάκη να φεύγει με την λευκή ισοπαλία (0-0) από το Αίγιο, και τον Παναιγιάλειο να αποχαιρετά την κατηγορία σήμερα καθώς έδωσε το τελευταίο του παιχνίδι.

Γκολ : -

Διαιτητής : Ανούσος (Λακωνίας)  Βοηθοί : Σταματάκος (Λακωνίας) - Πολυχρονιάδης (Αν. Αττικής)  4ος : Τσουκαλάς (Αθηνών)

Παναιγιάλειος (Δημητρίου) : Γαβριηλίδης, Πολιανίδης (20' λ.τρ. Σακελλαρόπουλος), Γραμματίκας, Σμίλτος, Τζανουλίνος, Μηλιώτης, Κάναλς (61' Ντέιβις), Ζαφειράκης, Χαρίτος, Σταματής, Κόκκορης (79' Τσάινα)

Καραϊσκάκης (Παπαβασιλείου) : Ραχιώτης, Καψάλης (90' Τσοντάκης), Μακρίδης, Νικολόπουλος, Χρούσιελ, Μακρής, Χούσος (74' Κυριάκης), Κόλλινς, Ευαγγέλου, Ψιάνος, Ρανγκέλοφ (58' Δημητριάδης)