Ισοπαλία για Παναγροτικό και Αχιλλέα

Ισόπαλοι με 2-2 αναδείχτηκαν στο Νεοχώρι, ο Αχιλλέας και ο Παναγροτικός.

Κακό αποτέλεσμα και για τις δύο ομάδες στο Νεοχώρι, για το γηπεδούχο Αχιλλέα και τον Παναγροτικό που έφτασε κοντά στο "διπλό", όμως η ισοπαλία ήταν το τελικό αποτέλεσμα, καθώς στις καθυστερήσεις ο Κωσταδήμας ισοφάρισε. Οι δυο ομάδες ήθελαν τη νίκη, ο μεν Αχιλλέας για να πιάσει την Προοδευτική στους 23 βαθμούς (έχει βέβαια ακόμα την ευκαιρία, καθώς έχει ένα ματς λιγότερο), ενώ ο Παναγροτικός για να πιάσει τα Τζουμέρκα και να διεκδικήσει τις πιθανότητες παραμονής του στα μπαράζ. Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο 10ο λεπτό, με το μόνιμο σκόρερ τους, Κωσταδήμα, να ξεφεύγει από τον προσωπικό του αντίπαλο και να πλασάρει ψύχραιμα το Γείτονα για το 1-0. Πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης είχε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, όμως δεν τα κατάφερε, κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Παναγροτικός, που κατάφερε με δύο γκολ να φέρει "τούμπα" το ματς και φτάσει μια ανάσα από τη νίκη. Συγκεκριμένα, στο 32ο λεπτό, ο Συντόσης με μακρινό σουτ νίκησε τον Κολιογιάννη φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα.

Στο δεύτερο μέρος είχαν και οι δύο ομάδες κάποιες μικροευκαιρίες να σκοράρουν, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που το κατάφεραν στο 83ο λεπτό, με τον Τσεβρενίδη να βγαίνει σε θέση τετ α τετ απέναντι από τον Κολιογιάννη και να το νικά για το 1-2. Και εκεί που όλα έδειχναν πως ο Παναγροτικός θα έπαιρνε μια σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη, ο Κωσταδήμας στις καθυστερήσεις του αγώνα, με απευθείας εκτέλεση κόρνερ (!), έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 2-2, χαρίζοντας την ισοπαλία στην ομάδα του και παγώνοντας τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Νούσιας Οδυσσέας - Γεωργούλας Βαλάντης

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Παπαχρήστος) : Κολιογιάννης, Κολιός, Κοστρένι, Στόγια, Νάτσιος, Τσέλα, Βούλγαρης, Λούκα, Δήμος (59' Πάνος), Κωσταδήμας, Αρτένις (69' Δήμου)

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος) : Γείτονας, Χαλάστρας (93' Μυφταράι) Νάσκαρης, Θεοδώρου Ε., Θεοδώρου Γ., Συντόσης, Λάζαρος (52' Μπάλλιας), Μένα, Γείτονας Στ., Τσεβρενίδης (89' Γεωργάρας), Ζαρκαδούλας (70' Νάσκαρης Π.)