Ισοπαλία για ΑΟ Κορφοβουνίου και Ολυμπιάδα

Ισόπαλες με 2-2 αναδείχτηκαν σε ένα ανοιχτό ματς, οι ομάδες της Ολυμπιάδας και του ΑΟ Κορφοβουνίου.

Στην ισοπαλία με 2-2 έμειναν ο ΑΟ Κορφοβουνίου, που έχει εξασφαλίσει την είσοδό του στην πεντάδα, με την Ολυμπιάδα Αγ. Παρασκευής, σε ένα ανοιχτό και ωραίο παιχνίδι. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 13ο λεπτό, ο Βασιλείου με προσωπική ενέργεια και αφού απέφυγε και το Λάμπρου. Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν στο 25' με σουτ του Τζιμ Τζελιλάι που έφυγε άουτ, για να κλείσει το ημίχρονο με μια φάση για τον ΑΟΚ σε σουτ του Μπόσμου που κατέληξε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα στο 54', όταν από σουτ του Τζελιλάι και απόκρουση του Φώτη, ο Σταμούλης στην επαναφορά έγραψε το 1-1. Η χαρά των φιλοξενούμενων δεν κράτησε καθώς δυο λεπτά μετά, από σέντρα-σουτ του Ντάλα, ο Μπόσμος με προβολή ξαναέδωσε προβάδισμα στον ΑΟΚ. Η Ολυμπιάδα έφερε ξανά το ματς στην ισοπαλία στο 66ο λεπτό, όταν ο Βέτσιος εκτέλεσε φάουλ, και ο Μαλέσκος με πλασέ στην κίνηση διαμόρφωσε το τελικό 2-2. Οι γηπεδούχοι πλησίασαν στο 3-2 το 75' και στο 80' με ισάριθμα σουτ των Μπόσμου και Βαζούρα, ενώ για την Ολυμπιάδα απείλησε ο Σταμούλης στο 88'. Στην τελευταία φάση του ματς, ο Ντάλας είχε πολύ καλό φάουλ στις καθυστερήσεις που έφυγε λίγο άουτ, με το 2-2 να παραμένει.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Γεωργούλας Βαλάντης – Στούπας Χρήστος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Φώτης, Παππάς, Τάτσης, Καραντζάς, Κοντοδήμας (60' Βαζούρας), Βάσιος, Ζάμπας (60' Σαμαρτζής), Ντούλας, Κοκκινέλης (46' Ντάλας), Μπόσμος, Βασιλείου

Ολυμπιάς Αγ. Παρασκευής (Δήμος) : Λάμπρου, Λεκάνης, Δήμος, Παχούλας, Μπέκιος, Μαλέσκος (90' Μπαλαδήμας) Τζελιλάι Τζ., Μουσαβερές, Ντογκανι (21' Σταμούλης), Τζελιλάι Λ., Βέτσιος