«Χ»ορταστική ισοπαλία για Κ19 Καραϊσκάκη και ΠΑΣ Γιάννινα

Ένα χορταστικό ματς παρακολούθησαν όσοι βρέθηκαν το μεσημέρι στο γήπεδο των Κωστακιών, εκεί όπου για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2, η Κ19 του Καραϊσκάκη αναδείχθηκε ισόπαλη με 3-3 με την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα.

Η γηπεδούχος ομάδα του Καραϊσκάκη άνοιξε το σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση του ημιώρου του αγώνα, όταν από εκτέλεση φάουλ του Καζέλη, ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 40' όμως οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μερτζάνι. Στα πρώτα λεπτά του β' ημιχρόνου η αρτινή ομάδα πήρε ξανά το προβάδισμα, με τον Καζέλη να σεντράρει και τον Τσίρκα στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ να κάνει το 2-1. Στο 50' όμως ο ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε εκ νέου, όταν ο Θεμελής υπέπεσε σε πέναλτι και ο Μπούμπας που ανέλαβε να το εκτελέσει πέτυχε το 2-2. Μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι στο 55' κατάφεραν να φτάσουν στην ανατροπή με σκόρερ τον Μαχαίρα, όμως αυτή τη φορά ήταν ο Καραϊσκάκης αυτός που κατάφερε να ισοφαρίσει, όταν στο 90' από βαθιά μπαλιά του Καζέλη που ολοκλήρωσε το ματς με 3 ασίστ, ο αρχηγός σήμερα Παππάς, με ωραίο σουτ στο "Γ" διαμόρφωσε το τελικό 3-3.

Διαιτητής: Προβίδας Αποστόλης (Αιτωλοακαρνανίας) Βοηθοί: Τάκος Χρήστος (Αιτωλοακαρνανίας) - Μπάκας Γιάννης (Αιτωλοακαρνανίας)

Κ19 Καραϊσκάκης (Σφήκας): Μπαλαούρας, Μήτσιος, Τσαμπάς (Θεμελής), Ευαγγέλου, Παππάς, Κασίμης (Γιαννούλης), Παπαδόπουλος, Αρτέμης, Καζέλης, Ζοτάι, Τσίρκας (Πάστρας)

Κ19 ΠΑΣ Γιάννινα: Καραμάνης, Λάκκας, Πόγιας, Ζήκος (Μερτύρης), Ντόντης, Μπέλλος, Κουλούρης (Μερτζάνι), Μπούμπας, Μίνα, Μαχαίρας, Καζαντσίδης (Παπουτσής)

Πρόγραμμα 7ης αγωνιστικής 2ου ομίλου Super League 2 Νέων (18/1)

ΑΟΚ Κέρκυρα - Δόξα Δράμας  0-6